Zamknij

IKEA wprowadza do oferty pokrowce na sofy wykonane z używanych jeansów. Kupimy je już niebawem

26.04.2021 12:59
ikea
fot. Shutterstock

IKEA połączyła siły z holenderską marką MUD Jeans specjalizującą się w produkcji jeansów. Dzięki tej współpracy już niebawem w ofercie szwedzkiego giganta znajdziemy pokrowce na sofy wykonane z używanych jeansów.

Mamy dobrą wiadomość dla tych z was, którzy prowadzą ekologiczny styl życia. Już niebawem w IKEA będziemy mieli okazję kupić pokrowce na sofy wykonane z jeansu pochodzącego z recyklingu. Znana firma w ten sposób po raz kolejny udowodniła, że los naszej planety nie jest jej obojętny.

Pokrowce na sofy ze starych jeansów w IKEA

IKEA już od kilku lat prowadzi działania na rzecz recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Niedawno pisałyśmy o tym, że marka będzie sprzedawać części zamienne do mebli w celu przedłużenia ich żywotności. A teraz dowiadujemy się o kolejnym proekologicznym rozwiązaniu popularnej firmy.

Szwedzki gigant właśnie poinformował o tym, że niebawem wprowadzi jeansowe pokrowce na kultowe sofy Klippan. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że uszyte będą z materiału pochodzącego z recyklingu. Jak czytamy w informacji prasowej marki IKEA, w ten sposób marka zaoszczędzi aż 20 milionów litrów wody na 1000 pokrowców podczas produkcji.

Zobacz także:  Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Kolekcja pokrowców na sofy z jeansu z recyklingu w IKEA

Pokrowce wykonane ze starych jeansów będą owocem współpracy IKEA z brandem odzieżowym MUD Jeans. Dodajmy, że ta holenderska firma stworzyła koncepcję, dzięki której produkowane jeansy zawierają 40% materiału pochodzącego z recyklingu. Na razie pokrowce dostępne są w szwajcarskich sklepach IKEA, ale niebawem znajdziemy je również w innych krajach.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!