Zamknij

Mieszka w 9-metrowej kawalerce w Poznaniu. Pokazała, jak wyglądają jej wnętrza

01.03.2021 10:02
małe mieszkanie
fot. Shutterstock

Narzekacie na zbyt mały metraż swoich mieszkań? Jeśli tak, to koniecznie obejrzyjcie kawalerkę pewnej młodej poznanianki. Dziewczyna pochwaliła się swoim lokum o łącznej powierzchni 9 metrów kwadratowych. Jak twierdzi, czuje się w niej komfortowo.

Lilia Charniuk jest youtuberką i trenerką personalną, która większość czasu spędza w wynajmowanej mikrokawalerce. Mimo że większość z nas nie wyobraża sobie życia na tak małej powierzchni, to jednak ona zapewnia, że niczego jej nie brakuje. Zobaczcie, jak wygląda ta przestrzeń.

9-metrowa kawalerka w Poznaniu

Lilia Charniuk od półtora roku wynajmuje 9-metrowe mieszkanie na Wildzie w Poznaniu. W jej kawalerce znajdziemy kuchnię, łazienkę, sypialnię i salon, czyli wszystko to, co jest potrzebne do codziennego funkcjonowania.

Lila nie ukrywa, że jest minimalistką i regularnie wyrzuca niepotrzebne rzeczy. Dzięki temu na wszystko znajduje miejsce. Co ciekawe, yotuberka w swoim gniazdku nie mieszka sama. Towarzyszy jej bowiem kot, który uwielbia wylegiwać się na jej łóżku.

Szukałam kawalerki, ale ceny w Poznaniu zaczynają się od 1500 złotych i nie było mnie na to stać. Nie chciałam też wynajmować pokoju, aby mieszkać z obcymi ludźmi. Trafiła mi się właśnie taka fajna okazja - przyznaje w rozmowie z "SE.pl".

Jak urządzić mikrokawalerkę?

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku tak małych przestrzeni jest zakup piętrowego łóżka. Taki model znalazł się właśnie w mieszkaniu Lilii. Pod nim dziewczyna zagospodarowała miejsce na biurko, przy którym pracuje. W środku znajdziemy też kilka innych ciekawych trików na urządzenie tak małej przestrzeni.

Warto wspomnieć, że górna część lodówki posłużyła naszej bohaterce jako stolik przy łóżku. W jej kawalerce widzimy też minikuchnię i łazienkę z prysznicem. Chcielibyście zamieszkać w takim mieszkaniu?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!