Zamknij

2 nietypowe zastosowania płynu do płukania tkanin. Tego się nie spodziewałaś

27.01.2021 11:06
płyn do płukania tkanin
fot. Shutterstock

Płyn do płukania tkanin to rzecz, którą większość z nas ma w domu. Ale niewiele osób wie, że ma on też inne zastosowania. Okazuje się, że może nam posłużyć jako środek czyszczący różnego rodzaju powierzchnie.

Trudno byłoby nam wyobrazić sobie pranie bez użycia płynu do płukania tkanin. Dzięki niemu ubrania są miękkie w dotyku, zachowują kolor i się nie elektryzują. Ale można stosować go też podczas innych domowych czynności. Podpowiadamy, jakie inne środki czyszczące skutecznie nam zastąpi.

Płyn do płukania tkanin jako środek do mycia szyb

Płyn do płukania tkanin zawiera substancje, które nadają się do mycia okien. Skutecznie usuwa z nich brud i nie pozostawia smug. Przygotowanie roztworu do czyszczenia szyb na bazie tego produktu jest bardzo proste.

Zmieszaj ze sobą wodę i płyn do płukania w proporcjach 4:1. Następnie zwilż ścierkę i dokładnie umyj nią powierzchnię okien. Już po kilku minutach będą one wyglądały jak nowe. Staną się lśniące i pięknie pachnące.

Zobacz także: Lustra przypominające słońce to gorący trend w aranżacji wnętrz. Sprawdź, z czym je łączyć

Płyn do płukania tkanin jako środek do czyszczenia dywanów

Płyn do płukania tkanin może też pomóc ci pozbyć się sierści i włosów z dywanów lub narzut. W tym celu użyj mieszanki wody i płynu do płukania. Wlej ją do butelki z atomizerem i spryskaj dywan. Dzięki temu wszelkie zanieczyszczenia szybciej się odczepią od materiału. Później wystarczy odkurzyć tkaninę i gotowe.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!