Zamknij

Plakat polskiego artysty w popularnym serialu. Mamy powód do dumy!

08.05.2019 10:33
plakat Pągowskiego w serialu
fot. PIOTR FOTEK/REPORTER/eastnews

Pągowski to jeden z lepszych polskich grafików, niedawno jego prace zostały docenione i umieszczone w popularnym serialu!

Andrzej Pągowski to polski grafik, który stworzył tysiące plakatów zapowiadających sztuki teatralne, filmy, festiwale czy konkursy piosenek. Artysta jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Swoje dzieła zaczął projektować w 1977 roku, opracowywał również graficznie magazyn "Moda" czy miesięcznik "Playboy". W 1990 roku postanowił założyć "Studio P" czyli własną agencję reklamową. Pągowski otrzymał również bardzo dużo nagród i wyróżnień. W 2005 roku otrzymał Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Artysta brał również udział w konkursie na najlepszy plakat filmowy ogłaszany przez magazyn „The Hollywood Reporter”. Aż czterokrotnie otrzymał pierwszą nagrodę!

Zobacz także

Plakat Polaka w zagranicznym serialu

Grafik może dopisać kolejny sukces do swojej listy. Niedawno w popularnym serialu "Obsesja Eve" pojawił się jego plakat. To nie tylko niesamowita reklama dla rysownika, ale również promocja polskiej grafiki za granicami naszego kraju. 

Mój plakat do kultowego filmu „Pracująca dziewczyna ” na ścianie w najnowszym odcinku serialu HBO (Killing Eve) ...legalnie:) Dziękuję wszystkim, którzy mnie o tym poinformowali... zakup był dawno - napisał w swoim poście Pągowski.

Widzieliście wcześniej grafiki Andrzeja Pągowskiego?

Zobacz także: 4-letnia blogerka jest najmłodszą influencerką na świecie. Ma ponad 600 tysięcy fanów!

Zagłosuj

Czy lubisz obserwować gwiazdy na Instagramie?

Liczba głosów: