Zamknij

Oryginalne pudełka po butach Nike pełnią zupełnie inną funkcję

29.07.2016 20:59
Sejf w pudełku Nike
fot. The Mandem Safe

Trzeba przyznać, że ktoś wpadł na naprawdę bardzo dobry pomysł.   

Może to zbyt śmiałe stwierdzenie, że ludzie dzielą się na tych, którzy wyrzucają pudełka po butach i na tych, którzy zatrzymują je na dłużej. Ale prawda jest taka, że pudełka z kartonów często się przydają i warto mieć kilka sztuk w mieszkaniu. Mogą one oczywiście służyć przechowywaniu modeli butów, w których nie chodzimy na co dzień, ale też możemy trzymać w nich mniej oczywiste rzeczy. Także takie, które nie chcemy, żeby ujrzały światło dzienne. 

Doskonale rozumieją to twórcy The Mandem Safe, czyli sejfu, który wygląda dokładnie jak pudełko na buty marki Nike. Z zewnątrz wygląda on dokładnie jak kartonowe pudła, w które jest pakowane obuwie sportowe, a tak naprawdę w środku ma ścianki ze stali, których grubość wynosi 5 milimetrów. Z boku jest zamontowany mały mechanizm z blokadą, którą sterujemy używając małego kluczyka. Co ciekawe, sejf posiada też specjalne uchywyty, które pozwalają przymocować go do podłogi w szafie. 

Sejf nie trafił jeszcze do regularnej sprzedaży, ale juz teraz możemy zapisać się na listę oczekujących za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej. Jak łatwo się domyślić, pomysł odbił się szerokim echem w Internecie, więc niejeden złodziej już o tym usłyszał… Ale czy to sprawia, ze nie chcemy mieć takiej skrytki? To jest naprawdę udany pomysł! 

Sejf w pudełku Nike
fot. The Mandem Safe