Posadź tę roślinę w ogrodzie. Mszyce będą omijać go szerokim łukiem

13.03.2023 15:22

Jak zapobiegać pojawieniu się mszyc w ogrodzie? Wystarczy posadzić w nim tę roślinę. Skutecznie odstraszy nieproszonych gości.

Mszyce
fot. Shutterstock

Mszyce to niewielkie szkodniki, które jednak potrafią wywołać prawdziwe spustoszenie w naszych ogrodach. Atakują nie tylko kwiaty, ale i krzewy. Rośliny, na których żerują te owady, szybko marnieją i często trudno jest przywrócić im znów zdrowy i piękny wygląd. Zgodnie z zasadą, że lepiej jest zapobiegać niż leczyć, warto sięgnąć po sposoby, dzięki którym, chociaż w małym stopniu, ograniczymy możliwość pojawienia się mszyc w naszych zielonych zakątkach.

Naturalny sposób na mszyce

Robiąc wiosenne porządki w ogrodzie, warto zwrócić uwagę na odpowiednią ochronę swoich roślin przed różnymi szkodnikami. Szczególnie uciążliwe potrafią być mszyce. Aby zapobiec żerowaniu tych owadów na swoich kwiatach, warto wypróbować te sprawdzone metody. Dużą skuteczność może przynieść posadzenie w ogrodzie tej popularnej rośliny.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, znakomitym naturalnym odstraszaczem jest w tym przypadku tymianek. Najlepiej umiejscowić go w pobliżu tych gatunków, które są w największym stopniu narażone na działanie mszyc. Intensywny zapach tej rośliny jest źle tolerowany przez takie owady i w związku z tym zminimalizuje ich szybkie rozprzestrzenianie się na łodygach i liściach.

Zobacz także: Szkodniki róż - rodzaje i sposoby zwalczania

Domowe sposoby na mszyce

Pomocny w walce z mszycami może okazać się również ocet. Wystarczy rozrobić go z wodą i następnie popryskać nim wszystkie rośliny. Skuteczna w działaniu jest również cebula. Wcześniej należy gotować ją w wodzie. Taki naturalny oprysk ochroni nasze zielone okazy przed pojawieniem się szkodników.

Podobne właściwości wykazuje też czosnek. Znakomicie odstrasza mszyce – również te widoczne na kwiatach doniczkowych. Najlepiej ząbki tego warzywa zalać wrzątkiem, a następnie, gdy wywar wystygnie, skropić nim liście roślin.

Zobacz także: Jak szybko pozbyć się chwastów? Wykorzystaj ten domowy sposób i ciesz się pięknym ogrodem

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl