Jakie kwiaty można sadzić w marcu? Te gatunki będą piękną ozdobą twojego balkonu

02.03.2023 16:00

Sprawdź, jakie gatunki kwiatów możesz posadzić w marcu. Dzięki nim poczujesz wiosenny klimat.

Kwiaty
fot. Shutterstock

Do kalendarzowej wiosny co prawda pozostało jeszcze trochę czasu, ale już teraz warto pomyśleć o aranżacji swoich balkonów i tarasów. Oczywiście jej niezbędnym elementem są kwiaty doniczkowe. Dzięki nim stworzysz przyjemną przestrzeń idealną do odpoczynku na świeżym powietrzu. Wiele osób zastanawia się, kiedy rozpocząć sadzenie tych roślin. W przypadku niektórych gatunków możesz to zrobić już w marcu.

Jakie kwiaty możesz sadzić w marcu?

Chociaż marzec potrafi nas jeszcze zaskoczyć pogodą, już teraz możesz zaopatrzyć się w piękne skrzynie czy donice, aby posadzić w nich niektóre gatunki roślin. Wśród kwiatów cieszących się dużą popularnością są bratki. Wyróżnia je wysoka odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. Poza tym zachwycają różnorodnością barw. Możesz zdecydować się na jakiś przewodni kolor albo sięgnąć po różne odmiany.

Piękną wiosenną ozdobą balkonów czy tarasów będą też stokrotki, z których możesz stworzyć różne ciekawe kompozycje. Wyglądają bardzo wdzięcznie, a poza tym są łatwe w pielęgnacji. W marcu możesz również posadzić pierwiosnki. Te urokliwe kwiaty doskonale wzbogacą twój zielony zakątek.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

Dodatki na balkon i taras

Warto już teraz zastanowić się nad tym, w jakim stylu chcemy urządzić nasz balkon czy taras. Dużą rolę odgrywają poza meblami wszelkie dodatki. Jeżeli zależy ci na nowoczesnej aranżacji, warto postawić np. na betonowe lub kamienne donice. W takim przypadku sprawdzą się również metalowe kwietniki. Wyjątkowy klimat tego miejsca podkreśli również odpowiednio dobrane oświetlenie np. stylowe lampiony.

Zobacz także: Postaw ten kwiat w łazience. Pozbędziesz się nadmiaru wilgoci

loader