Jak sadzić stokrotki? Ten szczegół ma znaczenie

06.03.2023 12:11

Jesteś miłośnikiem stokrotek i nie wyobrażasz sobie balkonu bez tych kwiatów? Sprawdź, na co zwrócić uwagę podczas ich sadzenia.

Kwiaty balkonowe
fot. Shutterstock

Marzec to dobry czas, aby wreszcie doprowadzić do porządku nasze balkony i tarasy po dłuższej zimowej przerwie. To również idealny moment na sadzenie niektórych gatunków kwiatów. Wśród nich dużą popularnością cieszą się stokrotki, które są niezwykle urokliwe, a jednocześnie niezbyt wymagające, jeśli chodzi o pielęgnację. Często podczas sadzenia tych kwiatów zapominamy jednak o ważnej kwestii, co może odbić się negatywnie na ich wzroście.

Jak należy sadzić stokrotki?

Sadzenie i uprawa stokrotek nie jest trudnym zadaniem. Wiele osób przeważnie kupuje gotowe sadzonki, a następnie umieszcza je w odpowiednich donicach lub skrzyniach na balkonie. Można również zrobić to przy pomocy nasion, ale w tym przypadku lepiej wstrzymać się do cieplejszych miesięcy.

W pierwszej kolejności należy zadbać o odpowiednie podłoże o dobrej przepuszczalności. W przypadku kwiatów sadzonych w doniczkach najlepiej wybrać ziemię uniwersalną. Niezwykle ważny jest wybór miejsca, w którym chcemy umieścić naszą roślinę. Często popełniamy błąd, trzymając ją w zacienionych warunkach. To może źle wpłynąć na jej kwitnienie. Stokrotki zdecydowanie bardziej wolą miejsca słoneczne, ewentualnie półcieniste, w których mogą się prawidłowo rozwijać.

Zobacz także: Podlej tym skrzydłokwiat. Będzie jeszcze piękniejszy 

Jak podlewać i nawozić stokrotki?

Uprawiając stokrotki, trzeba zwrócić uwagę na częstotliwość ich podlewania. Gleba powinna być umiarkowanie wilgotna. Nie należy dopuścić do przelania rośliny i zastoju wody. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem jest stworzenie odpowiedniej warstwy drenującej. Aby wspomóc ich rozwój, warto także sięgnąć po uniwersalne nawozy do kwiatów doniczkowych, które najlepiej stosować ok. trzy razy w danym sezonie.

Zobacz także: Rośliny antysmogowe ozdobią twój dom i skutecznie oczyszczą powietrze. Sprawdź, w które warto zainwestować

loader