Zamknij

Podlewasz rośliny balkonowe w taki sposób? Lepiej tego nie rób

08.07.2022 10:09

Jak podlewać kwiaty na balkonie w czasie upałów? Wiele osób popełnia ten błąd, który może wpłynąć negatywnie na wzrost i wygląd roślin.

Kwiaty balkonowe
fot. Shutterstock

Balkon to wizytówka każdego domu, więc warto zadbać o jego aranżację. Nie może zabraknąć na nim pięknych kwiatów, które doskonale podkreślą jego wystrój. W pielęgnacji roślin balkonowych duże znaczenie ma to, jak je podlewamy. Okazuje się, że nie zawsze robimy to prawidłowo. Sprawdź, czego należy unikać podczas ich podlewania.

Domowe porady: jak podlewać rośliny balkonowe?

Systematyczne podlewanie roślin balkonowych jest bardzo ważne, aby mogły odpowiednio się rozwijać i zachwycać pięknym wyglądem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w tym przypadku ważna jest też pora, o jakiej to robimy.

Kwiaty najlepiej podlewać wczesnym rankiem albo w godzinach wieczornych. Nawadnianie ich w południe nie jest dobrym pomysłem. Intensywne promienie słoneczne padające na zwilżoną roślinę mogą bowiem ją sparzyć. Ponadto w tym czasie woda odparowuje z doniczki znacznie szybciej.

Zobacz także: Czym osłonić balkon - proste sposoby na odrobinę prywatności 

Domowe porady: jak dbać o kwiaty balkonowe?

W pielęgnacji roślin balkonowych duże znaczenie ma też ich nawożenie. W tym celu możesz sięgnąć po profesjonalne środki ogrodnicze lub wypróbować domowe metody. Skutecznym naturalnym nawozem są m.in. fusy po kawie lub herbacie oraz skorupki jajek. Niektórzy stosują do nawożenia także roztwór przygotowany na bazie wody i mleka ze względu na zawarte w nim składniki odżywcze, które mogą wspomóc wzrost kwiatów.

Zobacz także: Kwiaty na słoneczny balkon - najpopularniejsze odmiany

loader