Zamknij

Co zrobić, aby chryzantemy były dłużej świeże? Wypróbuj ten sposób

28.10.2022 12:56

Jak przedłużyć świeżość chryzantem? Wypróbuj ten zaskakujący trik z wykorzystaniem pewnego produktu, który znajdziesz w swojej łazience.

Chryzantemy
fot. Shutterstock

Dzień Wszystkich Świętych coraz bliżej. Jak co roku 1 listopada wiele osób odwiedzi groby swoich bliskich. Wyrazem naszej pamięci o tych, którzy odeszli, są nie tylko zapalone znicze, ale też wiązanki i bukiety kwiatów, jakie zanosimy na cmentarz. Wśród nich dużą popularnością cieszą się chryzantemy. Co zrobić, aby jak najdłużej wytrzymały różne, często niesprzyjające warunki pogodowe i zachowały swój piękny wygląd? Przydatny może okazać się ten prosty trik.

Jak przedłużyć trwałość chryzantem? Oto sprawdzony sposób

Chryzantemy to kwiaty często wybierane do dekoracji grobów. Występują w różnych kolorach i wielkościach. Możemy z nich tworzyć piękne kompozycje. Niestety bukiety z ciętych kwiatów szybko więdną. Aby przedłużyć ich świeżość, możesz zastosować ten domowy trik.

Okazuje się, że w tym przypadku przydatny może okazać się produkt, który z pewnością masz w swojej łazience. Chodzi bowiem o... lakier do włosów. Takie zastosowanie tego produktu prawdopodobnie jest dla wielu osób sporym zaskoczeniem. Jedyne co musisz zrobić, to spryskać nim delikatnie powierzchnię kwiatów. To zapobiegnie szybkiemu więdnięciu i opadaniu płatków oraz liści.

Zobacz także: Jaka pogoda na Wszystkich Świętych? Czeka nas duże zaskoczenie

Jak wybierać chryzantemy?

Wybierając chryzantemy do wiązanki czy bukietu, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Przede wszystkim ważny jest ich kolor. Wszelkie przebarwienia na płatkach mogą świadczyć o tym, że kwiaty są już lekko zwiędnięte. Niepokojącym sygnałem są też suche, pomarszczone liście. Poza tym warto zwrócić uwagę na łodygi roślin. Powinny być odpowiednio jędrne i twarde.

Zobacz także: Jak podlewać wrzosy? Zwróć uwagę na ten szczegół

loader