Zamknij

O tej porze powinno się podlewać kwiaty. Niewiele osób o tym wie

16.06.2021 12:39

Mimo że regularnie podlewasz swoje kwiaty, nie jesteś zadowolony z ich wyglądu? Sprawdź, w jakim momencie dnia najlepiej nawadniać rośliny. Stosując tę radę w praktyce, z pewnością poprawisz ich kondycję.

kwiaty
fot. Shutterstock

Na wygląd naszych kwiatów ma wpływ nie tylko częstotliwość ich podlewania, ale też pora dnia, w której to robimy. Podpowiadamy, kiedy powinno się je nawadniać i przy okazji zdradzamy kilka innych praktycznych trików dotyczących pielęgnacji roślin.

O jakiej porze podlewać kwiaty?

Zarówno rośliny doniczkowe, jak i kwiaty w ogrodzie wymagają dostępu do światła, nawożenia i oczywiście regularnego nawadniania. Jak twierdzą specjaliści, szczególnie latem najlepiej podlewać je rano. Zastanawiacie się dlaczego? W tej kwestii kluczowe znaczenie ma temperatura za oknem.

Jeżeli nawadniamy kwiaty o wczesnej porze, nie narażamy ich na szok termiczny. Dzieje się tak dlatego, że w godzinach porannych jest chłodniej niż w ciągu dnia.

Ta zasada dotyczy też roślin ogrodowych. Wczesnym rankiem słońce nie jest jeszcze rozgrzane, więc w czasie nawadniania zieleni unikniemy poparzenia liści.

Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, rano proces parowania wody z liści jest mniej intensywny. Dzięki temu roślina straci mniej wody podczas podlewania.

Zobacz także: Jak wybielić firanki? Poznaj naturalne i chemiczne sposoby

Jak podlewać kwiaty?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje rośliny prawidłowo się rozwijały, podlewaj je letnią wodą. Ponadto uważaj, aby ich nie przelewać i staraj się nawadniać je regularnie. Jak wiadomo, niektóre kwiaty wymagają specjalnej pielęgnacji. Zanim więc kupisz wybrane drzewko, dowiedz się, jakie warunki należy mu zapewnić.

loader

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

źródło: onet.pl