Zamknij

O tej porze powinno się podlewać kwiaty. Niewiele osób o tym wie

16.06.2021 12:39
kwiaty
fot. Shutterstock

Mimo że regularnie podlewasz swoje kwiaty, nie jesteś zadowolony z ich wyglądu? Sprawdź, w jakim momencie dnia najlepiej nawadniać rośliny. Stosując tę radę w praktyce, z pewnością poprawisz ich kondycję.

Na wygląd naszych kwiatów ma wpływ nie tylko częstotliwość ich podlewania, ale też pora dnia, w której to robimy. Podpowiadamy, kiedy powinno się je nawadniać i przy okazji zdradzamy kilka innych praktycznych trików dotyczących pielęgnacji roślin.

O jakiej porze podlewać kwiaty?

Zarówno rośliny doniczkowe, jak i kwiaty w ogrodzie wymagają dostępu do światła, nawożenia i oczywiście regularnego nawadniania. Jak twierdzą specjaliści, szczególnie latem najlepiej podlewać je rano. Zastanawiacie się dlaczego? W tej kwestii kluczowe znaczenie ma temperatura za oknem.

Jeżeli nawadniamy kwiaty o wczesnej porze, nie narażamy ich na szok termiczny. Dzieje się tak dlatego, że w godzinach porannych jest chłodniej niż w ciągu dnia.

Ta zasada dotyczy też roślin ogrodowych. Wczesnym rankiem słońce nie jest jeszcze rozgrzane, więc w czasie nawadniania zieleni unikniemy poparzenia liści.

Jak informuje serwis kobieta.onet.pl, rano proces parowania wody z liści jest mniej intensywny. Dzięki temu roślina straci mniej wody podczas podlewania.

Zobacz także: Jak wybielić firanki? Poznaj naturalne i chemiczne sposoby

Jak podlewać kwiaty?

Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje rośliny prawidłowo się rozwijały, podlewaj je letnią wodą. Ponadto uważaj, aby ich nie przelewać i staraj się nawadniać je regularnie. Jak wiadomo, niektóre kwiaty wymagają specjalnej pielęgnacji. Zanim więc kupisz wybrane drzewko, dowiedz się, jakie warunki należy mu zapewnić.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, musicie tu zajrzeć!

źródło: onet.pl