Zamknij

Nie chcesz, aby gołębie zadomowiły się na twoim balkonie? Jest na to skuteczny sposób

10.06.2022 14:17
Gołąb
fot. Shutterstock

Słyszysz charakterystyczne gruchanie na balkonie? Prawdopodobnie odwiedziły cię gołębie. Co zrobić, aby w przyszłości omijały twój balkon szerokim łukiem? Wypróbuj ten prosty domowy trik.

Gołębie to niezwykle towarzyskie ptaki, które szczególnie upodobały sobie nasze balkony i tarasy. Niestety bywają one też uciążliwe, a w dodatku są również roznosicielami wielu chorób groźnych dla człowieka. Jeżeli chcesz skutecznie zabezpieczyć swój balkon przed zagnieżdżeniem się gołębi, możesz wypróbować ten prosty trik z wykorzystaniem pewnego produktu spożywczego.

Domowe porady: jak zabezpieczyć balkon przed gołębiami?

Jeżeli nie chcesz, aby gołębie zadomowiły się na twoim balkonie czy tarasie, warto odpowiednio wcześniej wypróbować różne działania zapobiegawcze. Należy pamiętać o tym, aby sięgać tylko po takie sposoby, które z jednej strony będą skuteczne, a z drugiej całkowicie bezpieczne dla zwierząt.

Jednym z nich jest zastosowanie zwykłego octu. Gołębie nie lubią jego zapachu i wolą omijać miejsca, w których go wyczuwają. Możesz więc co jakiś czas spryskać nim balustradę oraz różne zakamarki na balkonie.

Zobacz także: Mszyce zaatakowały twoje rośliny? Sprawdź, jak możesz się ich pozbyć

Domowe porady: inne sposoby na gołębie

Jest wiele innych sposobów na to, aby gołębie nie odwiedzały cię już tak chętnie. Niektóre osoby wykorzystują do tego atrapy ptaków. Możesz także zamontować na balkonie specjalną siatkę lub udekorować go różnymi kolorowymi akcesoriami. Błyszczące wiatraczki czy rozwieszone na barierce wstążki w intensywnych barwach z pewnością zniechęcą gołębie do zakłócania twojego letniego wypoczynku.

Zobacz także: Mrówki w domu? Jak się ich pozbyć? Przedstawiamy 7 sprawdzonych sposobów