Zamknij

Mszyce zaatakowały twoje rośliny? Sprawdź, jak możesz się ich pozbyć

09.06.2022 14:46
Rośliny
fot. Shutterstock

Szukasz skutecznego sposobu na mszyce? Wypróbuj ten domowy środek. Jego działanie cię zaskoczy.

Mszyce to niewielkie, aczkolwiek uciążliwe owady, które mogą wyrządzić wiele szkód nie tylko w naszych ogrodach. Z łatwością atakują też rośliny, które trzymamy wewnątrz domu. Wpływają negatywnie na ich wygląd oraz utrudniają im prawidłowy rozwój. Walka z tymi szkodnikami bywa trudna i czasochłonna. Zanim jednak sięgniemy po specjalistyczne preparaty, warto wypróbować także inne, domowe sposoby, które mogą okazać się równie skuteczne.

Domowe porady: jak się pozbyć mszyc z roślin?

Jeżeli tylko zauważysz, że na twoich roślinach w domu czy ogrodzie żerują mszyce, musisz działać jak najszybciej. Aby ochronić swoje kwiaty przed tymi szkodnikami, możesz sięgnąć po domowe produkty, które z pewnością znajdziesz w swojej kuchni, a następnie przygotować z nich specjalny płyn.

Zrobienie takiego domowego preparatu na mszyce jest naprawdę proste i nie wymaga specjalnych umiejętności. Wystarczy wlać do miski dwa litry wody, dodać do niej łyżkę sody oczyszczonej oraz łyżeczkę oliwy z oliwek i wszystko dokładnie wymieszać. Taki roztwór najlepiej przelać do butelki z atomizerem, a następnie spryskać nim rośliny.

Zobacz także: Jak pozbyć się much z domu? Wypróbuj ten łatwy sposób

Domowe porady: inne sposoby na mszyce

Do zwalczania mszyc możesz wykorzystać także inne naturalne sposoby. Równie skuteczny jest zwykły ocet, który należy wcześniej rozrobić z wodą. Taki naturalny oprysk można stosować zarówno w przypadku roślin domowych, jak i tych na balkonie czy tarasie. Szkodniki te nie lubią też szarego mydła. Tanim i sprawdzonym sposobem na mszyce jest również przygotowanie specjalnego wywaru na bazie czosnku.

Zobacz także: Szkodniki róż - rodzaje i sposoby zwalczania