Zamknij

Jak podlewać trawnik? Wiele osób lekceważy tę zasadę

Weronika Misiuk
29.07.2022 15:53

Jak dbać o trawnik, aby zawsze wyglądał idealnie? Zwróć uwagę na ten ważny szczegół.

Podlewanie trawy
fot. Shutterstock

Dbanie o ogród nie jest tak prostą sprawą, jakby się mogło z pozoru wydawać. Na jego wygląd wpływa bowiem wiele różnych elementów. Jedną z nich jest oczywiście równy, gęsty trawnik. Aby zawsze prezentował się idealnie, musimy pamiętać o kilku zasadach dotyczących jego pielęgnacji. Okazuje się, że sposób podlewania trawnika nie jest w tym przypadku bez znaczenia. Jak to robić prawidłowo? Skorzystaj z naszych wskazówek.

Domowe porady: jak podlewać trawnik?

Jeżeli zależy ci na tym, aby trawnik był wizytówką twojego domu, musisz o niego regularnie dbać. Jedną z najważniejszych czynności szczególnie podczas lata, jest jego systematyczne podlewanie - najlepiej dwa lub trzy razy w tygodniu.

Niestety wiele osób popełnia błąd, podlewając trawę w samo południe. Intensywne słońce i wysokie temperatury powodują bowiem bardzo szybkie parowanie wody. Lepiej zatem podlewać trawnik w godzinach porannych albo wieczornych, aby zapewnić odpowiednią wilgotność podłoża.

Zobacz także: Rośliny cieniolubne - jakie wybrać do domu, a jakie do ogrodu?

Domowe porady: jak dbać o trawnik?

Aby twój trawnik zawsze prezentował się bez zarzutu, musisz też go regularnie kosić. Pamiętaj, aby nie robić tego jednak po deszczu, bo może to wpłynąć negatywnie nie tylko na kondycję trawy, ale też doprowadzić do uszkodzenia kosiarki. Pamiętaj także o nawożeniu swojego trawnika za pomocą specjalnych preparatów.

Zobacz także: Figury do ogrodu - jak je wybrać lub wykonać?

loader