Zamknij

Jak dbać o kwiaty na balkonie? Ten trik sprawi, że będą zachwycać wyglądem

Weronika Misiuk
02.05.2022 13:31
Kwiaty balkonowe
fot. Shutterstock

Jak nabłyszczyć liście kwiatów balkonowych? Ten domowy sposób może zdziałać cuda. Wypróbuj go w swoim domu.

Piękna, bujna roślinność to wizytówka każdego balkonu. Aby kwiaty prezentowały się idealnie, musimy pamiętać o ich regularnej pielęgnacji. Możemy wykorzystać do tego różne naturalne środki. Okazuje się, że wiele z nich znajdziemy w swojej kuchennej szafce. Dziś podpowiemy wam, czym możecie nabłyszczać liście kwiatów, aby zawsze zachwycały wyglądem.

Domowe porady: jak nabłyszczyć liście kwiatów?

Dbanie o rośliny balkonowe powinno stać się naszym nawykiem. W otoczeniu pięknych, zielonych kwiatów łatwiej nam się zrelaksować i wyciszyć po pracowitym dniu. Do ich pielęgnacji możemy wykorzystać oliwę z oliwek, która działa niczym najlepszy nabłyszczacz.

Wystarczy wymieszać kilka kropli tego produktu z wodą, nanieść płyn na ściereczkę lub ręcznik papierowy, a następnie delikatnie przetrzeć nim liście. Dzięki temu pozbędziemy się z nich kurzu, a przy okazji nabiorą one pięknego połysku. Nie musimy robić tego zbyt często – dwa lub trzy razy w miesiącu w zupełności wystarczą.

Zobacz także: Kwiaty na słoneczny balkon - najpopularniejsze odmiany

Domowe sposoby: jak dbać o rośliny balkonowe?

Pielęgnacja roślin balkonowych wymaga podobnej systematyczności jak dbanie o rośliny wewnątrz domu. Musimy pamiętać o ich nawożeniu oraz regularnym podlewaniu. W upalne dni warto dodatkowo co jakiś czas zraszać liście wodą, co także zapobiegnie ich szybkiemu przesuszeniu.

Trzeba wziąć pod uwagę również to, że nie wszystkie rośliny dobrze znoszą silne działanie promieni słonecznych. Niektóre kwiaty lepiej więc umieścić w zacienionym miejscu na balkonie, aby ich rozwój przebiegał prawidłowo.

Zobacz także: Pelargonie to idealne kwiaty na balkon. Jak o nie dbać?