Zamknij

Czym podlewać kwiaty balkonowe? Ta domowa mieszanka zapewni im piękny wygląd

10.06.2022 13:05
Podlewanie roślin
fot. Shutterstock

Ten produkt doskonale sprawdza się nie tylko w kuchni. Warto wykorzystać go również w pielęgnacji roślin doniczkowych.

W wiosenne dni lubimy przesiadywać na balkonie. Odpoczynek na świeżym powietrzu to bowiem idealny sposób na naturalne dotlenienie i regenerację organizmu. Taki relaks będzie upływał w przyjemniejszej atmosferze, jeżeli zadbamy o odpowiednią aranżację przestrzeni. Bujna roślinność to jeden z jej podstawowych elementów. Aby nasze kwiaty zawsze cieszyły oko pięknym wyglądem, warto wykorzystać do ich podlewania ten domowy produkt.

Domowe porady: czym podlewać kwiaty balkonowe?

Systematyczna pielęgnacja roślin balkonowych sprawi, że zawsze będą prezentować się idealnie. Zanim jednak sięgniemy po profesjonale nawozy do kwiatów, możemy wypróbować także działanie różnych domowych produktów. Jednym z nich jest mleko bogate w wapń oraz wiele innych składników odżywczych.

Warto przygotować na jego bazie specjalną odżywkę do podlewania roślin, która pozytywnie wpłynie na ich wzrost i wygląd. W tym celu należy wlać do naczynia litr wody, dodać do niego 50 ml mleka i wszystko dokładnie wymieszać. Taki naturalny roztwór warto stosować przynajmniej raz w miesiącu, aby zobaczyć znaczącą różnicę.

Zobacz także: O tej porze powinno się podlewać kwiaty. Niewiele osób o tym wie

Domowe porady: inne środki do nawożenia roślin

Jest wiele produktów spożywczych, które z powodzeniem możemy zastosować do pielęgnacji roślin. Poza mlekiem doskonale sprawdzają się również drożdże piekarskie. Skutecznym środkiem są także fusy po kawie oraz herbacie. Oczywiście nawożenie kwiatów takimi sposobami, chociaż są one naturalne, należy stosować z umiarem. Tego typu zabiegi pielęgnacyjne wykonane raz czy dwa w miesiącu w zupełności powinny wystarczyć.

Zobacz także: Kwiaty na słoneczny balkon - najpopularniejsze odmiany