Zamknij

Nowoczesność i minimalizm. Ten dom w Małopolsce podkreśla piękno przyrody

Barbara Kaczmarczyk
01.03.2017 15:34
Dom w Kluszkowcach
fot. Exterio

To z pewnością jeden z najpiękniejszych nowoczesnych domów w Polsce.

Dom w Kluszkowcach jest dowodem na to, że polska architektura jest na bardzo wysokim poziomie.

Mała chatka inspirowana światowymi trendami i tradycją góralską ustawiona na tle krajobrazu gór, łąk, jeziora w tle wygląda, jakby znajdowała się w Nowej Zelandii, a nie w Małopolsce.

Za architekturę domu w Kluszkowcach odpowiada biuro Exterio, za projekt i realizację grupa HOLA. Działka, na której postawiono bryłę, pochylona jest w stronę jeziora, dzięki czemu z wnętrza budynku można podziwiać malowniczy krajobraz i dwa średniowieczne zamki w Nidzicy i w Czorsztynie. Twórcy projektu wykorzystali więc atuty lokalizacji w pełni. W domu zastosowano przeszklenia, aby każdy mieszkaniec mógł cieszyć się z pięknej przyrody bez konieczności wychodzenia na spacer.

Wygląd zewnętrzny domu w Kluszkowcach jest tylko zapowiedzią tego, co znajduje się we wnętrzu. Bryła kształtem, kolorystyką i użytymi materiałami nawiązuje do zabudowy pasterskiej, jednak ma nowoczesną formę. W środku najważniejsze są subtelne detale - tradycyjnie ozdobione schody i drzwi, naturalne kolory mebli. Na parterze znajdują się dwa przesuwne okna, które pozwalają na otwarcie połowy ściany i łączą wnętrze z tarasem.

Najważniejszą cechą domu jest jednak fakt, że podkreśla wartościowe elementy otoczenia.

Zobacz najpiękniejszy nowoczesny dom w Małopolsce