Zamknij

Na szpitalu w Gdyni zawieszono wyjątkowy neon. "Zdrowia przede wszystkim”

17.11.2020 12:50
neon
fot. Shutterstock

Ten pomysł podbił serca mieszkańców Gdyni i nie tylko. Wielki neon powieszony na ścianie szpitala robi wrażenie. Spójrzcie na efekty!

Życie w czasach pandemii koronawirusa nie jest proste, ale artyści robią, co mogą, aby wprawić nas w lepszy nastrój. 11 listopada na ścianie szpitala w Gdyni powstał wyjątkowy neon z napisem "Zdrowia przede wszystkim". Internauci zachwycają się tym pomysłem.

Neon na ścianie szpitala w Gdyni

Podczas tegorocznego Święta Niepodległości z powodu pandemii koronawirusa większość gdynian nie wybrała się na coroczną paradę. Jednak artyści zadbali o to, aby uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób.

Projektantki Traffic Design – Eugenia Tynna oraz Renata Maj wpadły na nietypowy pomysł. Na ścianie szpitala Św. Wincentego a Paulo w Gdyni zawiesiły własnoręcznie zrobiony neon z pięknym przesłaniem.

Rozświetlony napis "Zdrowia przede wszystkim" ma aż 13 metrów długości i 4,5 metra szerokości. Jak twierdzą mieszkańcy Gdyni, ta formuła jest idealnym nawiązaniem do aktualnej sytuacji związanej z rozprzestrzeniającą się pandemią.

W trudnym czasie walki z pandemią postanowiliśmy skoncentrować się na temacie zdrowia, którego Gdynia życzy swoim mieszkańcom i wszystkim Polakom – tłumaczy stowarzyszenie Traffic Design.

Internauci są pod wrażeniem tego pomysłu. W komentarzach pojawiło się dużo pozytywnych opinii:

Super powrót do pięknych neonów.

 

Widziałem. Bardzo ładnie się prezentuje.

 

Widziałam wczoraj wieczorem. Robi wrażenie.

Poniżej pokazujemy efekty pracy artystów.

Zobacz także: Dywany, które są hitem internetu! To prosty sposób na zmianę wystroju każdego pokoju