Zamknij

Najlepszy na świecie biurowiec stoi w Polsce. Pokonał prawdziwych gigantów

Agnieszka Moczyróg
17.03.2017 09:42
Warsaw Spire
fot. East News

Warszawski drapacz chmur został uznany za najlepszą inwestycję biurową na świecie. 

Warsaw Spire zwyciężył w kategorii najlepsza inwestycja biurowa w prestiżowym konkursie nieruchomościowym MIPIM Awards 2017.

Warszawski wieżowiec Warsaw Spire to projekt belgijskiej firmy Ghelamco. Jako jedyna inwestycja w Polsce znalazł się w finale MIPIM Awards 2017, czyli jednego z najbardziej prestiżowych konkursów nieruchomościowych na świecie. I to właśnie do twórców warszawskiego drapacza chmur powędrowała najbardziej pożądana statuetka rynku nieruchomości. 

Warsaw Spire został uznany za najlepszy światowy projekt w kategorii "Best Office & Business Development, pokonując 250 projektów z 44 krajów. W ścisłym finale rywalizował między innymi z budynkami z Londynu, Rzymu i Shenzhen. 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uwierzyli w naszą wizję, wkładając w projekt Warsaw Spire swoją wiedzę, czas i serce. Inwestycja ta zmieniła oblicze Warszawy i stała się światowym symbolem nowego myślenia o budownictwie komercyjnym - powiedział dyrektor zarządzający Ghelamco CEE Jeroen van der Toolen, a jego wypowiedź przytacza Ghelamco.com. 

Serce Warszawy

Warsaw Spire znajduje się przy rondzie Daszyńskiego na warszawskiej Woli. Rozmiary kompleksu są naprawdę imponujące. Najwyższy budynek mierzy aż 180 metrów (z iglicami 220 metrów), a dwa przyległe budynki mają po 55 metrów wysokości. Cały kompleks składający się z trzech budynków zajmuje aż 109 tysięcy metrów kwadratowych. 

Integralną częścią Warsaw Spire jest plac Europejski, czyli przestrzeń miejska, która powstała u stóp wieżowca. To, co wyróżnia ten budynek wśród innych warszawskich wieżowców to nie tylko imponujący rozmiar i ciekawy design, ale również napisy, które są na nim wyświetlane. Jednym z najpopularniejszych jest napis "Kocham Warszawę"

Jak podkreśla Jeroen van der Toolen, wieżowiec odniósł także ogromny sukces komercyjny. W pół roku po ukończeniu inwestycji, został wynajęty w 90 procentach. Mieszczą się w nim siedziby międzynarodowych firm i instytucji, a wśród nich MasterCard, Samsung, Calypso, Compare King, czy chociażby Daftcode. 

Uroczysta gala finałowa konkursu odbyła się 16 marca w Palais des Festivals w Cannes. 

Zagłosuj

Czy podoba Ci się Warsaw Spire?

Liczba głosów:

Warsaw Spire

Warsaw Spire

‧ fot. East News