Zamknij

4 najbardziej obciachowe trendy w aranżacji wnętrz. Mamy nadzieję, że już nigdy nie wrócą do łask

01.03.2021 15:21
luksfery
fot. Shutterstock

Trendy w aranżacji wnętrz zmieniają się jak w kalejdoskopie. Większość z nich co jakiś czas wraca do mody, ale na szczęście nie wszystkie. Niektóre z nich na zawsze pozostaną już passé. Jeśli macie je jeszcze w swoich mieszkaniach, radzimy wam pozbyć się ich jak najszybciej.

Są takie trendy w wystroju wnętrz, które były modne w poprzednich dekadach, ale dziś uznawane są za szczyt tandety. Zdaniem dekoratorów szpeciły nasze wnętrza i jeszcze były stosunkowo drogie. Wszystko wskazuje na to, że więcej ich już nie zobaczymy.

4 najgorsze trendy w aranżacji wnętrz

Poznajcie naszą listę trendów, o których wszyscy wolelibyśmy zapomnieć. Mamy nadzieję, że nigdy nie wrócą do łask.

1. Luksfery

Te szklane płytki ścienne były na topie w latach 90. Choć kiedyś były symbolem luksusu i dobrego smaku, teraz żadne z nas nie chciałoby ich mieć w swoich domach. Nie trzeba być specjalistą od wystroju wnętrz, aby wiedzieć, że od dawna są niemodne.

2. Plastikowe owoce w misach

Pamiętacie kolorowe jabłka, gruszki, winogrona i inne owoce wykonane z plastiku? Tego typu ozdoby mogliśmy znaleźć na stołach w pokojach naszych dziadków. Dziś wspominamy je z rozrzewnieniem, ale nie wyobrażamy sobie powrotu tego trendu.

3. Lamperia z tapety

W mieszkaniach z lat 90. często mogliśmy też zobaczyć ściany ozdobione tapetową lamperią. Jej zadaniem było zdobienie pomieszczeń i wprowadzenie przytulnego klimatu. Dziś tego typu akcenty wydają się staroświeckie.

4. Sosnowa boazeria

Ten drewniany akcent mogliśmy kiedyś zobaczyć w przedpokojach i salonach. Ściany wyłożone brązową boazerią tuszowały nierówności i wizualnie ocieplały pomieszczenia. Niestety powodowały, że przestrzeń wydawała się mniejsza i panowała w niej ciemność. Dziś już nikt z nas nie zdecydowałby się na takie rozwiązanie.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Trendy w wystroju wnętrz z przeszłości

Poza wyżej wymienionymi trendami z przeszłości jest też kilka innych elementów, które uważamy za obciachowe. Należą do nich wszechobecne kwiatowe printy i brązowe meblościanki. Zgodzicie się z nami, że wyglądają tandetnie?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!