Zamknij

Oto najdroższa choinka na świecie! Jej ozdoby kosztują ponad 60 mln złotych!

03.12.2019 12:48
Choinka ze złotymi prezentami
fot. Shutterstock

Nadchodzi okres kupowania i ozdabiania choinek. Swoje drzewko postanowiła już ubrać jedna z Brytyjek, która stworzyła tym samym najdroższą choinkę świata.

Zbliżają się święta, każdy z nas zaczyna zatem powoli myśleć o dekoracjach świątecznych. Choinka, bombki, światełka, łańcuchy co roku ozdabiają nasze domu w tym wyjątkowym okresie. Na taką ozdobę jak ta jednak mało kogo stać! Wszystko dlatego, że jest to najdroższa choinka na świecie, a koszt ozdób na niej wynosi ponad 60 mln złotych! Można by się zastanawiać, z czego zrobione są te ozdoby. Okazuje się, że wyjaśnienie jest banalnie proste! 

Zobacz także: "Kevin sam w domu" w Święta 2019! Kiedy i o której Polsat wyemituje kultowy film świąteczny?

Oto najdroższa choinka na świecie

Najdroższą choinkę świata stworzyła Brytyjka, Debbie Wingham. Na co dzień zajmuje się ona projektowaniem odzieży dla celebrytów. Teraz postawiła na... choinkę!

Do ubrania tej choinki użyto diamentów w czterech kolorach: różowym, czerwonym, białym i czarnym. Znalazły się także szafiry oraz biżuteria od znanych projektantów. I tak na gałązkach choinkowych zawisły m.in. takie marki jak: Chanel, Cartier, Louis Vuitton oraz Bvlgari. Pomiędzy drogimi ozdobami znajdziemy typowe dla świątecznych drzewek dekoracje oraz jadalne ozdoby.

Debbie przy dekorowaniu drzewka inspirowała się piórami oraz art-deco. Debiut najdroższej choinki świata odbył się 1 grudnia w hiszpańskiej Marbelli. Drzewko jest ogromne, a równie wielka jest jego cena. Choinka warta jest 11,9 mln funtów, co po przeliczeniu daje nam ponad 60 mln złotych! 

To nie pierwszy raz, gdy Debbie stworzyła "coś najdroższego". Wcześniej zaprojektowała już najdroższe ubranie świata. Teraz przyszedł czas na choinkę. Zobaczcie, czy jest ona warta swojej ceny!

Zobacz także: Manicure idealny na święta. Obejrzyjcie nasze propozycje!

Najdroższa choinka świata
fot. Debbie Wingham/Ferrari Press/East News
Ozdoba od Cartier na najdroższej choince świata
fot. Debbie Wingham/Ferrari Press/East News
Ozdoba od Luis Vuitton na najdroższej choince świata
fot. Debbie Wingham/Ferrari Press/East News
Ozdoba od Chanel na najdroższej choince świata
fot. Debbie Wingham/Ferrari Press/East News
Najdroższa choinka świata ozdoby
fot. Debbie Wingham/Ferrari Press/East News

Nadchodzą święta! A jak święta to "Kevin"! Sprawdź swoją wiedzę na temat tego kultowego filmu świątecznego.