Zamknij

Okrzyknięto ją rośliną 2021 roku. Jest łatwa w pielęgnacji i ozdobi każdy dom

21.12.2020 11:55

Do niedawna najmodniejszą rośliną doniczkową na Instagramie była monstera. Ale teraz jej miejsce zajmuje drzewko o nazwie maranta. Podpowiadamy, jak należy je pielęgnować.

roślina doniczkowa
fot. Shutterstock

Wraz z wybuchem pandemii koronawirusa znacznie wzrosła sprzedaż roślin doniczkowych. Jak twierdzą psychologowie, zielone drzewka w naszych domach nie tylko pełnią rolę estetyczną, ale też pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Ostatnio największą popularnością cieszy się maranta charakteryzująca się wyjątkowym kolorem liści. Zobaczcie, jak się prezentuje.

Modne rośliny 2021: maranta

Szukasz nowej rośliny do swojego mieszkania? Wybierz ulubione drzewko hodowców, czyli marantę, która niedawno zajęła miejsce królującej do tej pory monstery. Swój wyjątkowy wygląd maranta zawdzięcza kolorowym wzorom zdobiącym jej liście. To piękne drzewko jest stosunkowo łatwe w utrzymaniu i nie wymaga specjalnych warunków związanych z temperaturą.

Jeśli chcesz, aby twoja maranta pięknie rosła, pamiętaj o jej regularnym nawadnianiu. Nie dopuszczaj, aby podłoże rośliny wysychało, ale też jej nie przelewaj. Najlepiej podlewać ją 2 razy w tygodniu. Poza odpowiednią pielęgnacją ważne jest, aby maranta miała dostęp do naturalnego światła. Jednak zadbaj o to, aby nie była narażona na palące promienie słońca.

Maranta ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie bardzo szybko rośnie. Jeżeli więc zależy ci na okazałym drzewku, ten wybór będzie strzałem w dziesiątkę. Cena tej roślinki waha się między 20 a 50 zł. Skusisz się?

loader