Zamknij

Ten kolor nazywany jest odcieniem spokoju. Dzięki niemu zrelaksujesz się w swoim mieszkaniu

30.11.2020 14:23
próbnik kolorów
fot. Shutterstock

Myślisz nad małym remontem w domu? Zacznij od dobrania odpowiednich kolorów ścian. Podpowiadamy, który odcień poprawi twój nastrój i wprawi cię w stan głębokiego odprężenia.

Kolory w pomieszczeniach mają duży wpływ nie tylko na estetykę, ale też na naszą psychikę. Od dawna mówi się, że niektóre odcienie wzmagają kreatywność, inne działają na nas mobilizująco, a jeszcze inne uspokajająco. Jeżeli chcesz się w pełni relaksować, nie wychodząc z domu, postaw na błękitny kolor ścian w swoich poieszczeniach.

Modne kolory ścian 2020: błękit

Kolor ścian w domu ma większe znaczenie, niż ci się wydaje. Jak potwierdzają psychologowie, najlepszym sposobem na uspokojenie myśli i odprężenie w domu, jest pomalowanie ścian na kolor błękitny. Jasny odcień niebieskiego działa terapeutycznie i redukuje stres. Zastanawiasz się, jak to się dzieje? Jak informuje portal "Piękno umysłu", błękit działa na nas uspokajająco, bo kojarzy nam się z widokiem morza, niebem i beztroską.

Błękitne ściany dodatkowo rozświetlą wnętrze i dodadzą mu świeżości. Większość osób wybiera ten odcień do salonu lub jadalni, ale coraz częściej pojawia się on także w łazienkach.

Poza tym, że błękit pomaga nam się wyciszyć i odpocząć, jest jednym z najmodniejszych odcieni w aranżacji wnętrz 2020 roku. W sklepach znajdziemy mnóstwo farb w różnych odcieniach błękitu. Wybierz swój ulubiony i pokryj nim ściany w swoim mieszkaniu. Poniżej przedstawiamy kilka najciekawszych inspiracij.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!