Zamknij

Moby skrytykował apartament, który zaprojektowała Zaha Hadid. "Spanie w śmietniku byłoby bardziej komfortowe"

26.09.2016 12:45
Pokój Zaha Hadid w Puearta America
fot. www.booking.com

Muzyk jest przeciwnikiem projektów, które mają tylko wyglądać, a nie służyć człowiekowi. 

Moby skrytykował architektów, którzy nie myślą o tym, czy tworzone przez nich przestrzenie będą wygodne i użyteczne, a kierują się tylko tym, jak będą prezentować się na fotografiach. Muzyk podzielił się swoimi spostrzeżeniami z magazynem "CLAD". Stwierdził, że architekci nie mogą przekładać estetyki nad komfort. 

Mam problem z architektami i projektantami, którzy kierują się tylko tym, jak przestrzeń będzie prezentować się na ich stronie internetowej - powiedział Moby. - Robią to, zamiast kierować się potrzebami ludzkimi. Czasami komfort jest mniej fotogeniczny, ale jeżeli będziemy kierować się tylko wyglądem, to może być to naprawdę denerwujące.

Muzyk ostatnio spędził kilka dni w hotelowym pokoju w Puearta America w Madrycie w Hiszpanii, gdzie każde piętro jest zaprojektowane przez innnego projektanta. Jego apartament stworzyła Zaha Hadid. Brytyjska architekt jest uznawana za jedną z najciekawszych współczesnych projektantek. Była przedstawicielką dekonstruktywizmu, uhonorowaną Nagrodą Pritzkera i Nagrodą Miesa van der Rohe. 

Ten pokój wyglądał niesamowicie, ale był najmniej wygodnym miejscem, w jakim miałem okazję kiedykolwiek spać - stwierdził Moby. - Naprawdę, spanie w śmietniku byłoby bardziej komfortowe. Nie było w środku nic miękkiego, a wszystko było uformowane z tworzyw sztucznych.

Muzyk od dawna interesuje się architektuą i projektowaniem. W 2012 roku uruchomił nawet bloga o achitekturze Los Angeles. 

Puearta America pokój Zaha Hadid
fot. www.booking.com
Moby

Moby

‧ fot. ONS