Zamknij

Styl PRL wraca do łask. Zainspiruj się tymi wnętrzami

19.11.2020 09:22
mieszkanie prl
fot. Shutterstock

PRL mocno odbił się nie tylko na naszej historii, ale miał też znaczący wpływ na styl aranżacji wnętrz. Mimo że od tamtych czasów minęło już kilka dekad, niektórzy wciąż inspirują się tamtymi trendami.

Meblościanka, dywany w tureckie wzory, boazeria na ścianach, ozdobne kryształy i komody na niskich nóżkach to wnętrzarskie akcenty, których nie mogło zabraknąć w PRL-u w żadnym mieszkaniu. Aby przypomnieć, jakie trendy panowały w tamtych czasach, prezentujemy zdjęcia nowych mieszkań urządzonych według ówczesnych standardów.

Wnętrza w stylu PRL znów są na topie

Tęsknicie za designem z PRL-u? Jeśli tak, to mamy dla was dobrą wiadomość. Trendy w aranżacji wnętrz z lat 60., 70. i 80. wracają do łask. W magazynach wnętrzarskich i na Instagramie znajdziemy mnóstwo aktualnych zdjęć mieszkań, w których królują meble i ozdoby inspirowane tym stylem.

Jeżeli marzyliście o fotelu z charakterystycznymi podłokietnikami lub o brązowej komodzie z tamtego okresu, teraz możecie je kupić. Znane marki oferują też m.in. designerskie lampy i meblościanki przywołujące trendy sprzed kilku dekad.

Są wśród nas i tacy, którzy kupują np. stare meblościanki czy komody i samodzielnie je odrestaurowują, dając im drugie życie. Poniżej prezentujemy najciekawsze zdjęcia z mieszkań, w których znajdziecie akcenty inspirowane okresem PRL.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!