Zamknij

Polski artysta stworzył meble z grzybów. Jego projekty robią furorę za granicą

04.01.2021 12:04
meble
fot. Shutterstock

Designerzy wciąż prześcigają się w wymyślaniu nietypowych dodatków do domu. Jeden z polskich artystów samodzielnie zaprojektował i wykonał meble z grzybów. Internauci są pod wrażeniem rezultatów jego pracy. Zobaczcie, jak się prezentują.

Polscy projektanci idą z duchem czasu i coraz częściej zastępują plastik naturalnymi materiałami, z których tworzą ozdoby do domu. Do tego typu artystów należy Marek Głogowski, pomysłodawca wyjątkowych mebli wykonanych z grzybów.

Meble z grzybów projektu Marka Głogowskiego

Absolwent warszawskiej ASP, Marek Głogowski, wpadł na ciekawy pomysł. Artysta hołdujący filozofii zero-waste stworzył elementy wyposażenia wnętrz z zupełnie nowego surowca. Projektant wykonał m.in. lampy i krzesła z grzybni. Jak się okazuje, ten nietypowy materiał skutecznie zastępuje plastik.

Meble autorstwa tego designera nie tylko świetnie się prezentują, ale też pachną lasem. Najlepiej wyglądają w industrialnych i minimalistycznych wnętrzach. Artysta w rozmowie z portalem Noizz.pl wyznał, że korzenie grzybów tworzą bardzo gęstą sieć, dzięki czemu jego meble są wyjątkowo trwałe.

Okazuje się, że do stworzenia jednego krzesła potrzebne jest aż 40 kg grzybni. Dzieła Głogowskiego robią furorę nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Niedawno można było je zobaczyć na wystawie Global Graduation Show w Dubaju. Jak oceniacie te projekty?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!