Zamknij

Marzyłeś o domku na drzewie? Teraz zachwycą Cię domki… na drzewkach

18.04.2016 08:42
Domki na roślinach doniczkowych
fot. East News

Miniaturowe konstrukcje rosną razem z rośliną i wyglądają po prostu niesamowicie. 

Domek można zbudować nie tylko na dużym drzewie. Udowodnił to Jedediah Corwyn Voltz, artysta z Los Angeles, który stworzył kolekcję miniaturowych domków na roślinach doniczkowych. 

Śmiało można powiedzieć, że jego projekty przypominają rzeźby. Zostały wykonane z najwyższą starannością o każdy detal, a kiedy im się dłużej będziemy przyglądać, poczujemy się, jakby ktoś nas przeniósł do innego świata. Wśród budowli znajdziemy między innymi wiatrak, siedzibę straży pożarnej, prywatne studio projektanta.

- Miniaturowe budowle są dobrym pomysłem na wykorzystanie resztek materiałów, których nie udało mi się zużyć przy realizowaniu większych projektów. Bardzo spodobało mi się tworzenie takich form, że w końcu zbudowałem pierwszy domek na żywej roślinie - tłumaczy artysta w rozmowie ze Slate.com. - Staram się budować takie konstrukcje, które będą rosły razem z drzewkiem. 

Domki na drzewach będzie można oglądać i kupić na wystawie w Los Angeles, które rozpocznie się 23 kwietnia 2016 roku. Niebawem do sprzedaży mają trafić zestawy do samodzielnego składania miniaturowych budowli.