Zamknij

Lustrzany dom pod Warszawą. Ten projekt robi wrażenie!

16.01.2019 11:07

Ten niesamowity dom znajduje się pod Warszawą. Będziecie zaskoczeni jego designem!

lustrzany dom w środku lasu
fot. Shutterstock

Za projekt odpowiada architekt Marcin Tomaszewski z łódzkiego biura "REFORM". Głównym założeniem projektu miał być bliski kontakt z naturą oraz nietuzinkowa elewacja budynku. Bez wątpienia to się to udało! Budynek na zewnątrz prezentuje się znakomicie.

Zobacz także: Industrialny budynek na środku pola. Architekci wykazali się dużą kreatywnością!

Lustrzany dom w środku lasu

Ten nietuzinkowy projekt stanął w środku lasu pod Warszawą. Dom posiada dwie kondygnacje, a jego całkowita powierzchnia wynosi ponad 400 metrów kwadratowych. Cały projekt został przygotowany w zestawieniu dwóch brył, które nachodzą na siebie poziomo. Dolna część elewacji została pokryta lustrami. Dzięki temu budynek dobrze komponuje się z lasem. Tak zaprojektowana dolna elewacja, sprawia wrażenie, jakby budynek unosił się nad ziemią.

Iluzja optyczna świetnie łączy się otaczającą go naturą. Lustrzany dom posiada dwa piętra, pierwsze zostało przeznaczone na strefę dzienną (kuchnia, jadalnia, salon oraz pokój gościnny z toaletą) oraz techniczną (garaż, kotłownia). Na drugim piętrze znajdziemy aż trzy sypialnie, dwie łazienki, biuro oraz garderobę. Wszystkie wnętrza zostały utrzymane w bieli oraz jasnych brązach to sprawia, że pomieszczenia wydają się jeszcze większe.

Projekt lustrzanego domu został doceniony na prestiżowym konkursie ICONIC AWARDS w 2015 roku.

Jak wam się podoba projekt domu?

Zobacz także: Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

 

Warto poznać wnętrzarskie trendy. Z pewnością pomogą ci urządzić dom!