Zamknij

Proteza piersi z aplikacji i ubranie, które rośnie razem z dzieckiem. Zobacz najciekawsze projekty na Łódź Design Festival

Redakcja
25.05.2018 17:14
Proteza piersi z aplikacji i ubranie, które rośnie razem z dzieckiem. Zobacz najciekawsze projekty na Łódź Design Festival
fot. materiały prasowe

Trwa Łódź Design Festival 2018. Wybrano już wielkich wygranych konkursu "Make Me". Ich projekty zaskoczyły jury i zachwyciły publiczność.

Trwa ostatni dzień Łódź Design Festival 2018. Tegoroczna edycja imprezy upływa pod hasłem „Refleksje”. Prezentowane prace dotyczą relacji człowieka z technologią, wartości rzemiosła i pracy ludzkich rąk oraz wyzwań stawianych współczesnej architekturze.

Zobacz także: Mała lodziarnia z Polski w rankingu najbardziej stylowych na świecie 

W ramach festiwalu odbył się już m.in. międzynarodowy konkurs skierowany do młodych projektantów i studentów kierunków wzorniczych - „Make me”. Jak podaje newsweek.pl, do finału trafiło 20 innowacyjnych i kreatywnych projektów, spośród których najbardziej doceniono Małgorzatę Załuską, absolwentkę Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autorka projektu „SIMPLA: zindywidualizowana zewnętrzna proteza piersi” zachwyciła jury, wykonując serię zdjęć swojego popiersia, na której podstawie aplikacja wygenerowała skan 3D. ten z kolei wysyłany jest potem do druku. Jak tłumaczy, model to lustrzane odbicie zdrowej piersi, który swoim zachowaniem naśladuje ludzkie ciało.

Drugą nagrodę przyznano autorowi nie mniej interesującego projektu, który zaciekawi przede wszystkim rodziców. Ryano Yasin z Wielkiej Brytanii zaprezentował… ubranie rosnące razem z dzieckiem. I to nie o rozmiar czy dwa, ale o 7, a to nawet 4 lata dojrzewania dziecka. Jego „PETIT PLI: clothes that grow” ma więc szansę na bardzo dobre przyjęcie.

Zobacz także: Oto pierwsze projekty z kolekcji IKEA x Virgil Abloh. Premiera wkrótce! 

Zagłosuj

Jak podobają ci się projekty młodych twórców?

Liczba głosów: