Zamknij

Chcesz kupić lampę bakteriobójczą do swojego domu? Dowiedz się, na jaki model warto postawić

05.03.2021 11:27
lampa
fot. Shutterstock

Lampy bakteriobójcze w czasie pandemii sprzedają się jak ciepłe bułeczki. Jeżeli szukasz modelu do swojego domu, sprawdź, na jaką propozycję warto postawić. Podpowiemy ci też, na jaki wydatek musisz się przygotować.

Lampa bakteriobójcza ma za zadanie zdezynfekować powietrze i różnego rodzaju powierzchnie w pomieszczeniu. Urządzenie emituje promienie UV, które niszczą bakterie, wirusy, grzyby i pleśń. Tego typu lampy wykorzystuje się w domach, ale też często znajdziemy je w laboratoriach i gabinetach kosmetycznych.

Lampa bakteriobójcza - jak działa?

Lampa bakteriobójcza to praktyczne urządzenie, dzięki któremu szybko i bezpiecznie usuniesz z mieszkania wszelkie patogeny. W przeciwieństwie do działania chemicznych środków do dezynfekcji lampa nie powoduje skażenia chemicznego. To sprawia, że tuż po jej użyciu można korzystać z oczyszczonej przestrzeni.

Lampa bakteriobójcza zapewnia sterylność wnętrza po upływie minimum pół godziny od momentu jej włączenia. Dodajmy, że w czasie naświetlania warto zmieniać stawienie tego urządzenia, aby mieć pewność, że cała przestrzeń zostanie odkażona.

Zobacz także: IKEA udostępnia klientom instrukcje demontażu mebli. To kolejna głośna akcja szwedzkiego giganta

Lampy bakteriobójcze - rodzaje, cena

Lampy bakteriobójcze możemy podzielić na 2 rodzaje. Wśród nich wyróżniamy przepływowe oraz te o działaniu bezpośrednim. Te pierwsze zasysają powietrze za pomocą wentylatora i działają w zamkniętej komorze. Dzięki temu są całkowicie bezpieczne i nie powodują żadnych skutków ubocznych. Mogą być używane w obecności człowieka. Jednak lampy o działaniu bezpośrednim mogą być groźne dla istot żywych, dlatego po włączeniu ich należy opuścić przestrzeń. Ich ceny zaczynają się od około 260 zł.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!