Zamknij

Krzesło na dwóch nogach pomaga schudnąć i poprawia postawę ciała

05.04.2016 21:19
Krzesło
fot. materiały prasowe

Kto powiedział, że siedzenie źle wpływa na sylwetkę? Jeżeli zmienisz swój wygodny fotel na to oryginalne siedzisko, na pewno zobaczysz różnicę. 

Czas spędzony w pracy za biurkiem może pozytywnie wpływać na postawę ciała i wagę. Wystarczy, że zamienimy dotychczasowy fotel na krzesło, które wymaga ciągłego utrzymywania równowagi.

Benoit Malta, projektantka z Paryża, zadebiutowała w branży oryginalnym projektem krzesła Inactivité. Tworząc produkt inspirowała się gumowymi piłkami, które są często używane na sali treningowej. Żeby móc na nich usiedzieć, należy cały czas utrzymywać równowagę - a jak wiadomo, wtedy pracują wszystkie mięśnie. W taki sam sposób "działa" Inactivité.

Pomysłodawczyni przyznaje, że krzesło nie jest tak samo wygodne, ale ze względu na jego zdrowotne właściwości, można mu to wybaczyć. Benoit Malta projektując Inactivité postawiła sobie za cel nie tylko stworzenie możliwości uprawiania ćwiczeń fizycznych przy okazji pracy, ale też chciała, żeby użytkownik bardziej skoncentrował się na swoim ciele i zaczął o nie dbać.

Krzesło
fot. materiały prasowe
Krzesło
fot. materiały prasowe