Zamknij

Koniec z wieczną walką o kołdrę. Wystarczy kupić ten jeden gadżet

Barbara Kaczmarczyk
03.10.2016 16:05
Walka o kołdrę to już przeszłość
fot. East News

Bez względu na to, czy to my zabieramy partnerowi kołdrę, czy to on z nas ją ściąga - ta jedna rzecz rozwiąże problem na zawsze.

Amerykańska firma Cover Clamp zarabia na pomocy zdesperowanym partnerom. W bardzo prosty (ale na szczęście skuteczny) sposób zapobiega kłótniom między dzielącymi wspólną kołdrę ludźmi.

Wystarczy, że za około 75 złotych kupimy gadżet o nazwie Clamp, zamocujemy go na łóżku i problem marznięcia w nocy zostanie rozwiązany raz na zawsze. Urządzenie przytrzymuje kołdrę, tak że w nocy nikt nie jest w stanie jej zerwać i sobie przywłaszczyć. Nawet najbardziej zaawansowany w walce zawodnik. 

Mała rzecz, a  cieszy

Clamp jest wytrzymały i potrzeba naprawdę dużej siły do tego, żeby go pokonać. Wytrzymuje szarpnięcia odpowiadające sile 22 kilogramów. To urządzenie jest genialne w swojej prostocie - działa po prostu jak najzwyklejszy klips. Materiałowy pas trzeba zamontować na ramie łóżka lub pod materacem i za pomocą klamry przypiąć do niego kołdrę.

Żeby całość była bardziej stabilna, dodatkową ochronę przed wyrwaniem kołdry stanowi gumowa podkładka pod materac. Oczywiście Clamp powinien być mocowany po stronie osoby, która bywa częściej poszkodowana.