Zamknij

Kiedyś skuter, a dziś fotel. Vespa w zupełnie innej odsłonie

31.03.2016 15:52
Fotele ze skuterów Vespa
fot. www.belybel.com

Stare modele skuterów Vespa już nie jeżdżą po ulicach, ale szkoda by było, gdyby trafiły na złomowisko. Grupa projektantów zmienia je w wygodne fotele, dzięki czemu mogą być piękną dekoracją naszego mieszkania. 

Studio Bel&Bel jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych firm, która daje nowe życie starym przedmiotom. Do ich portfolio niedawno dołączyły fotele, które zostały wykonane z części starych skuterów Vespa.

Projektanci wyszli z założenia, że jeżeli kształt pojazdów od tak długiego czasu wzbudza podziw, skonstruowane z ich części fotele też znajdą wielu nabywców. Nie pomylili się - sprzedano już ponad 200 sztuk. Warto podkreślić, że każdy mebel jest robiony ręcznie, przy użyciu najwyższej jakości materiałów. Nie ma dwóch takich samych foteli - każdy ma nieco inny kształt i zestaw kolorystyczny. Co ciekawe, każdy fotel jest wyposażony w oryginalną lampę. 

Fotel waży około 20 kilogramów, a jego wymiary to 60 cm x 120 cm x 70 cm. Składając zamówienie, można poinformować projektantów o tym, jakie kolory lubimy - prośba na pewno zostanie uwzględniona. Koszt jednego fotela to około 7 tysięcy złotych.