Zamknij

Jednoosobowy dom stworzony przez Polaka. Będziecie zachwyceni!

28.12.2018
Aktualizacja: 28.01.2020 10:27

Ten dom robi duże wrażenie. Sprawdźcie, jak prezentuje się w środku!

dom jednoosobowy
fot. Shutterstock

Ciekawa architektura, garaż oraz piękne wnętrze. To wszystko znajduje się w Krakowie na powierzchni 40 metrów kwadratowych. Brzmi niezbyt realnie, jednak jednoosobowy dom istnieje naprawdę!

Zobacz także: Wcześniej była tu stodoła, teraz jest najpiękniejszy dom w Polsce. Musicie go zobaczyć!

Polak stworzył dom dla jednej osoby

Projekt domu stworzony został dla singla. Dzięki odpowiedniemu zagospodarowaniu przestrzeni całość prezentuje się znakomicie, a 40 metrów kwadratowych zostało wykorzystane do ostatniego centymetra. Nieoczywista bryła o kształcie łuku unosi się lekko ku górze. To właśnie w tej przestrzeni zostało ukryte miejsce na garaż. Wnętrze domu również zostało odpowiednio zagospodarowane. W środku znajdziemy aneks kuchenny, salonik jadalny, sypialnię oraz łazienkę.

Dom jednoosobowy, w przeciwieństwie do ”domów dla singla”, nie narzuca swoją nazwą stylu bycia mieszkańca. Dom jednoosobowy ma zapewnić potencjalnemu mieszkańcowi komfort posiadania domu, czyli bliskość przyrody, dystans do sąsiadów i rzecz dosyć ważną w obecnych czasach garaż na samochód, motocykl, czy też rower i miejsce na schowanie np. deski z żaglem. Wszystko w zależności od charakteru użytkownika - czytamy na stronie architekta Tadeusza Lemańskiego.

Projekt doceniony na prestiżowym konkursie

W 2013 roku Stowarzyszanie Architektów Polskich wyłoniło projekt jednoosobowego domu, jako jeden z dziesięciu najlepszych realizacji domów reprezentujących Polskę na wystawie V4 Family Houses.

Całość prezentuje się znakomicie. Jak podoba wam się realizacja?

 

Poznaj wnętrzarskie trendy na 2019 rok. Będziesz pod wrażeniem!