Zamknij

Jak usunąć Facebooka? Wystarczy kilka prostych kroków

20.08.2018
Aktualizacja: 25.02.2019 15:38

Od wielu lat Facebook jest jednym z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Dzięki niemu ludzie utrzymują kontakt z "dawnymi" znajomymi i poznają nowych ludzi. Jednak po wprowadzeniu niektórych zmian przez właścicieli serwisu, na przykład uciążliwych reklam, wielu internatów zdecydowało się na usunięcie Facebooka. Jak usunąć Fb? Zobacz instrukcję krok po kroku. 

Komputer na stole
fot. Shutterstock

Facebook to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych, dzięki któremu możemy utrzymywać kontakt z ludźmi mieszkającymi nawet na drugim końcu świata. Niestety jakiś czas temu w serwisie pojawiło się wiele niekorzystnych zmian, do internetu wyciekły również dane osób, korzystających ze strony. Wielu użytkowników po ujawnieniu tych informacji postanowiło zrezygnować z prowadzenia konta i na trwałe je usunąć. Jak usunąć Fb? I czy proces ten jest bardzo skomplikowany? Okazuje się, że tak naprawdę wystarczy kilka prostych kliknięć, aby na stałe usunąć konto na Facebooku. Zobacz instrukcję krok po kroku. 

Zobacz także: Nowe emotikony reakcji na Facebooku. Tego nikt się nie spodziewał

Oprócz trwałego usunięcia konta istnieje również możliwość tymczasowej dezaktywacji, która jest bezpieczniejszym wyjściem. Dzięki tej opcji możemy na jakiś czas odpocząć od mediów społecznościowych, jednak nie tracimy wszystkich "wspomnień". Dodatkowo nasze konto staje się niewidoczne dla znajomych, choć wciąż możemy wysyłać do nich wiadomości. 

Zobacz także: Słownik internetowego slangu. Czy wiesz, co znaczy "xd", "idk" czy "lmao"?

Jak usunąć Fb? - krok po kroku

  1. W prawym górnym roku klikamy w menu i wybieramy z kilku opcji "Ustawienia".
  2. Następnie przechodzimy do ustawień ogólnych i wybieramy opcję "Zarządzaj swoim kontem".
  3. Przewijamy stronę na sam dół i klikamy w opcję "Dezaktywuj swoje konto".

Zobacz także: Awaria na Facebooku. Prywatne posty trafiły do wszystkich

Po naciśnięciu przycisku dezaktywacji pojawi się informacja, w której Facebook powiadomi nas o wszystkich konsekwencjach usunięcia konta. Jeśli wciąż nie zmienimy zdania, zostaniemy przeniesieni do strony z formularzem. Wniosek ten zostaje przesłany do centrali serwisu, a usunięcie konta nastąpi po kilku dniach od dostarczenia do formularza do centrali

Jeśli jednak w tym czasie choć raz zalogujemy się na konto, wniosek zostanie anulowany. Usunięcie wszystkich danych przechowywanych w kopiach może zająć nawet 90 dni, jednak nasze dane od samego początku procesu usuwania konta nie będą widoczne dla znajomych. 

Zobacz także: Co Facebook o tobie wie? Zobacz, jak to sprawdzić

Facebook
Facebook
Facebook

 

Zobacz także, jakich zdjęć nigdy nie wstawiać na Facebooka: