Zamknij

Chcesz, aby twoja choinka długo stała i nie gubiła igieł? Zastosuj trik z piłeczką pingpongową

16.12.2020 12:59

Większość z nas co roku przed świętami Bożego Narodzenia decyduje się na kupno żywej choinki. Niestety drzewko trzymane w domu szybko traci igły i usycha. Ale jest sposób, dzięki któremu sprawimy, że będzie stało dłużej.

choinka
fot. Shutterstock

Chcesz przedłużyć żywotność swojego świątecznego drzewka? Do tego potrzebna jest odpowiednia pielęgnacja, a przede wszystkim regularne nawadnianie. Jeśli chcesz mieć pewność, że podlewasz swoją choinkę we właściwy sposób, zastosuj trik z piłeczką pingpongową.

Co zrobić, aby choinka długo stała?

Większość z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia bez żywej choinki w domu. Jednak niewiele osób dba o jej właściwe nawodnienie. Jeśli chcesz, aby twoja choinka stała jak najdłużej, zadbaj o jej odpowiednie nawodnienie.

Jeśli co roku narzekasz, że z twojej choinki zbyt wcześnie opadają igły, a jej gałęzie stają się suche, powinnaś wykorzystać trik z piłeczką pingpongową. Jest on bardzo prosty i zajmie ci dosłownie chwilę.

Do pojemnika z wodą, w którym stoi choinka, włóż piłeczkę pingpongową. Gdy widzisz piłeczkę, to znak, że poziom wody jest wystarczający. A kiedy piłeczka jest poza polem widzenia, to znak, że najwyższy czas ją podlać.

Aby choinka nie gubiła igieł, warto podlewać ją ciepłą wodą. Dzięki wyższej temperaturze szybciej wniknie w korzeń. Niektórzy radzą też wsypać do doniczki cukier i sól. Ta mieszanka zadziała na drzewko jak naturalny nawóz.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!