Zamknij

Włóż obrane ziemniaki do butów i pozostaw je na noc. Efekt cię zaskoczy

29.12.2020 09:57
buty
fot. Shutterstock

Często zdarza się, że nowe buty okazują się za ciasne. W takich przypadkach, zamiast oddawać je do szewca, lepiej zastosować prosty trik. Sprawdź, jak rozbić buty domowym sposobem.

Za ciasne buty to problem, z którym wiele z nas miało do czynienia. Nowe obuwie nie jest dopasowane do kształtu stopy, dlatego możemy na początku mieć trudności podczas jego wkładania i noszenia. Są różne sposoby na rozbicie za małych butów, ale najlepszym rozwiązaniem jest trik, który kiedyś stosowały nasze babcie. Aby z niego skorzystać, będziesz potrzebować obranych ziemniaków.

Jak rozbić za małe buty?

Chcesz rozbić za małe buty, ale nie wiesz, jak to zrobić? Większość z nas w tym celu udaje się do szewca. Ale są też inne sposoby, dzięki którym powiększysz obuwie nawet o jeden rozmiar.

Najwięcej trudności sprawia rozbicie butów uszytych ze sztywnych materiałów oraz z naturalnej skóry. Okazuje się jednak, że nawet na takie problemy są dobre sposoby. Nasz trik jest nie tylko tani, ale też naprawdę skuteczny. Do jego przygotowania potrzebne ci będą obrane ziemniaki.

Sposób na rozbicie za małych butów - trik z ziemniakami

Zbyt ciasne buty już nigdy nie będą dla ciebie problemem. Wystarczy, że skorzystasz z triku, który stosowały nasze babcie. Już po kilku godzinach będziesz cieszyć się obuwiem w powiększonym rozmiarze, które z łatwością dopasuje się do kształtu twojej stopy.

Przed pójściem spać włóż do obu butów po jednym obranym ziemniaku i pozostaw je na noc. Gdy warzywa puszczą sok, wewnętrzna tkanina stanie się miękka i bardziej elastyczna, co ułatwi rozbicie obuwia. Ponadto ziemniaki skutecznie zneutralizują przykry zapach. Rano wyjmij je z obuwia i gotowe. Efekt cię zaskoczy!

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!