Zamknij

Masz dosyć komarów w domu? Pozbędziesz się ich dzięki prostemu trikowi z Coca-Colą

30.06.2021 15:23
komary
fot. Shutterstock

Masz dosyć uporczywych komarów w domu? Zamiast używać produktów z drogerii, możesz zastosować prostą metodę z Coca-Colą w roli głównej. Rezultat będzie widoczny już po kilkunastu minutach.

Coca-Cola nie tylko świetnie smakuje, ale ma też szerokie zastosowanie w domu. Przydaje się bowiem jako środek do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni i usuwania plam z materiałów. Ale to nie wszystko. Okazuje się, że za jej pomocą możemy pozbyć się komarów oraz złagodzić ból i zaczerwienienia na skórze tuż po ukąszeniu.

Trik z Coca-Colą na komary

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się komarów z domu. Jednak najlepszą i najtańszą metodą jest trik z Coca-Colą, o którym do tej pory większość z nas nie miała pojęcia. Ten popularny napój zawiera słodkie substancje, które przyciągają owady jak magnes. Natomiast kwaśny odczyn oraz dwutlenek węgla stanowią dla nich zabójczą mieszankę.

Sposób wykonania tej metody jest banalnie prosty. Wystarczy, że wlejesz do miski Coca-Colę i postawisz ją w miejscu, z którego chcesz usunąć komary. Po upływie kilkunastu minut zobaczysz pierwsze efekty. Jeżeli zaś chcesz pozbyć się owadów z całego pomieszczenia, rozłóż w kilku różnych miejscach naczynia wypełnione tym napojem.

Zobacz także: Jak odświeżyć zasłony bez prania? Wypróbuj sprawdzone triki

Sposób na złagodzenie bólu po ukąszeniu komarów

Coca-Cola pomoże ci też uśmierzyć ból i złagodzić zaczerwienienia po ugryzieniu komarów. Wystarczy, że nasączysz chusteczkę płynem i przetrzesz nią miejsce ukąszenia owada. Już po chwili poczujesz ulgę, a rumień zniknie na dobre. Wypróbuj ten trik i sprawdź efekt.

Zastanawialiście się kiedyś, jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Jeżeli tak, mukrusicie tu zajrzeć!