Zamknij

IKEA wprowadziła nowe meble, które złożymy bez użycia narzędzi

Agnieszka Moczyróg
08.03.2017 13:03
Stół z serii "Lisabo"
fot. IKEA

Nowe rozwiązanie zapewne przyciągnie tych, którzy uważali, że meble z IKEI są trudne w montażu. 

IKEA wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów i wprowadza meble, które można złożyć bez sięgania po narzędzie. 

Jeden z najpopularniejszych sklepów z wyposażeniem wnętrz dla swoich klientów ma doskonałą wiadomość. IKEA wprowadziła do sprzedaży meble, które złożymy bez najmniejszych trudności. Co ważne, nie będziemy potrzebować do tego śrubokręta ani innych narzędzi, które do tej pory w tym celu wykorzystywaliśmy.

Choć meble z IKEI słyną z tego, że ich montaż jest naprawdę prosty, szwedzki gigant jeszcze bardziej postanowił ułatwić nam życie. Inżynierowie opracowali system montażowy, dzięki któremu meble składa się szybko i prosto. Fachowcy zastosowali specjalne kołki z klinami, które osadza się w odpowiednich i dopasowanych otworach. To eliminuje konieczność wkręcania śrub, co zazwyczaj w całym procesie składania mebli zajmuje najwięcej czasu. 

Oczywiście, opcjonalnie można zamontować dodatkowe zatrzaski, ale nie jest to konieczne. Nawet bez dodatkowych umocowań, mebel nie rozpadnie się. 

Meble IKEI zawierają zazwyczaj wiele różnych "kształtek"(...). Pomyśleliśmy: co by było, gdybyśmy spróbowali pozbyć ich się całkowicie? Jesteśmy na etapie wdrażania tego, tak aby móc montować nasze meble jednym "kliknięciem" - powiedział CEO IKEA Jesper Brodin, a jego wypowiedź przytacza Dezeen.com. 

Meble, które złożymy bez użycia narzędzi, będą w szerokiej dystrybucji. Po raz pierwszy mechanizm ten testowany był w 2014 roku. Ponieważ testy zakończyły się pomyślnie, już teraz możemy zakupić pierwsze meble z rewolucyjnym mechanizmem. Na tę chwilę dostępny jest stół z serii Lisabo, który złożymy w kilka minut. 

Zagłosuj

Czy kupujesz meble z IKEI?

Liczba głosów:

Biurko z serii "Lisabo"

Biurko z serii "Lisabo"

‧ fot. IKEA
Szafka pod biurko z serii "Lisabo"

Szafka pod biurko z serii "Lisabo" 

‧ fot. IKEA