Zamknij

IKEA będzie sprzedawać części zamienne do mebli. Usługa zostanie wprowadzona w tym roku

27.01.2021 09:44
IKEA
fot. Shutterstock

Szwedzki gigant wprowadził nową usługę. Już niebawem będziemy mogli kupić zamienne elementy mebli takie jak np. nogi do sof czy podłokietniki. To kolejne proekologiczne rozwiązanie zaproponowane przez markę.

Kupujesz wyposażenie do swojego domu w IKEA? Jeśli tak, to mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Zamiast wyrzucać zniszczone meble, możesz dać im drugie życie. Będzie to możliwe dzięki nowej usłudze firmy. Poznaj szczegóły.

IKEA wprowadza sprzedaż części zamiennych do mebli

Jeszcze niedawno pisałyśmy o tym, że IKEA skupuje stare meble do recyklingu, płacąc za nie swoim klientom połowę pierwotnej ceny. Teraz okazuje się, że to niejedyne oferowane przez firmę rozwiązanie w celu ochrony środowiska.

Szwedzki gigant niedawno poinformował o tym, że planuje wprowadzić sprzedaż części zamiennych do wyposażenia wnętrz. Jeżeli twoja sofa ma zniszczone nóżki, podłokietnik od krzesła się złamał lub kolor pokrowców zaczął blaknąć, już niedługo będziesz mogła wymienić stare elementy na nowe. W ten sposób przedłużysz żywotność mebli.

Oferta ma być wprowadzona do sprzedaży w 2021 roku. Warto dodać, że szwedzka marka ma już za sobą pierwsze testy. Jak czytamy na Wirtualnemedia.pl, IKEA dostarczyła klientom z różnych części świata prawie 14 milionów części zamiennych.

Testujemy różne produkty i różne rozwiązania - powiedziała w rozmowie z "Financial Times" Lena Pripp-Kovac, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju w Inter IKEA.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!