Zamknij

IKEA wprowadza opcję dostawy do Paczkomatów. Nowa usługa jest już dostępna

17.11.2020 09:26
ikea
fot. Shutterstock

Dobra wiadomość dla fanów IKEA. Od niedawna możemy kupować asortyment marki z odbiorem w Paczkomacie. Ale jest jeden warunek. Artykuły ze sklepu szwedzkiego giganta nie mogą przekraczać określonych wymiarów.

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa większość galerii i sklepów została zamknięta. Właśnie dołączyła do nich znana sieć IKEA. Aby jednak umożliwić klientom zakupy produktów, przedstawiciele marki wprowadzili opcję dostawy do Paczkomatów.

Produkty IKEA z możliwością odbioru w Paczkomacie

IKEA postanowiła wejść we współpracę z firmą inPost. Dzięki temu już teraz możemy kupować wybrane produkty ze sklepu internetowego i odbierać je w Paczkomatach. Do niedawna klienci mogli zamawiać produkty do 20 Punktów Odbioru Zamówień. Obecnie możemy korzystać z 37 Paczkomatów, ale będzie ich jeszcze więcej. W następnym roku firma inPost planuje uruchomienie kolejnych 30.

Jednak w związku z ograniczeniami gabarytowymi usługa ta dotyczy tylko części asortymentu szwedzkiego giganta. Produkty muszą mieścić się w paczkach o maksymalnych wymiarach do 56/36/38 cm, a ich waga nie może przekraczać 24 kg.

Opcja dostawy do Paczkomatów dostępna jest dla około 4 tysięcy artykułów z oferty sklepu internetowego IKEA. Czas realizacji zamówienia to 1-2 dni robocze. A koszt usługi niezależnie od wielkości paczki wynosi 12 złotych.

Przygotowując się do uruchomienia usługi, jeszcze dokładniej dopasowaliśmy rozmiary opakowań do wielkości zamówienia. W ten sposób minimalizujemy zużycie papieru i optymalnie wykorzystujemy przestrzeń w transporcie przesyłek. Ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko jest dla nas niezwykle istotne, dlatego też zależy nam, aby wprowadzane usługi przyczyniły się do osiągnięcia przez nas celów założonych w Strategii People and Planet Positive i neutralności klimatycznej do 2030 roku - mówi Andrzej Sadecki, country customer experience manager w IKEA.

Będziecie korzystać z tej metody dostawy podczas zakupów w sklepie internetowym IKEA?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!