Zamknij

IKEA udostępnia klientom instrukcje demontażu mebli. To kolejna głośna akcja szwedzkiego giganta

02.03.2021 14:00
ikea
fot. Shutterstock

IKEA rozpoczęła kolejną proekologiczną akcję. Tym razem marka zaproponowała swoim klientom instrukcje do demontażu mebli. W ten sposób zadbamy o środowisko i unikniemy kolejnych wydatków.

IKEA już od kilku lat działa na rzecz ekologii. Jeszcze niedawno pisaliśmy o tym, że wprowadziła sprzedaż części wymiennych do mebli i otwiera sklep z używanym wyposażeniem wnętrz. A teraz dowiadujemy się o kolejnej pomysłowej akcji szwedzkiego giganta. Tym razem firma udostępniła konsumentom instrukcje do demontażu swoich produktów. Wyjaśniamy, dlaczego jej przedstawiciele zdecydowali się na ten krok.

Jak demontować meble IKEA? Pomogą ci w tym instrukcje

W czasach, kiedy tak popularne jest zjawisko planowanego postarzania produktów, IKEA po raz kolejny obiera zupełnie inny kierunek. Szwedzka firma walcząca z nadmiernym konsumpcjonizmem i marnotrawstwem postanowiła przedłużyć żywotność swoich mebli.

Marka zaproponowała swoim klientom instrukcje do samodzielnego demontażu produktów. Są one napisane w sposób prosty i przejrzysty. Dzięki wprowadzeniu tego rozwiązania wszystkie części mebli będą nadawały się do ponownego użycia.

Na razie IKEA oferuje 6 instrukcji do demontażu najpopularniejszych propozycji. Wśród nich znalazły się: regał Billy, szafa Pax, sofa Lycksele i biurko Malm. Jednak z czasem ta lista będzie się wydłużać o kolejne produkty. Wszystkie instrukcje będą dostępne na stronie internetowej IKEA.

Zobacz także: Jak urządzić sypialnię na poddaszu? Podpowiadamy!

Strategia zrównoważonego rozwoju IKEA

IKEA prowadzi przemyślaną strategię, która ma polegać na stworzeniu gospodarki o zamkniętym obiegu do 2030 roku. W ten sposób zaangażuje się w projekt ograniczania konsumpcjonizmu. Do tej pory firma wprowadziła już kilka akcji, które cieszą się rosnącą popularnością.

Co ciekawe, szwedzki gigant zapowiedział niedawno wprowadzenie do sprzedaży łóżek dla maluchów, które rosną wraz z dziećmi. Co wy na to?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!