Zamknij

IKEA stworzyła mikrodom, który ma 17 metrów kwadratowych. Efekt robi wrażenie

13.11.2020 13:37
mikrodom
fot. Shutterstock

Szwedzka marka zaprezentowała kolejny mikrodom. W ten sposób chce udowodnić, że nawet w bardzo małej przestrzeni można wygodnie mieszkać. Czegoś takiego jeszcze nie widzieliście.

IKEA od dłuższego czasu zainteresowana jest mikrodomami. Kilka miesięcy temu pisałyśmy o tym, że szwedzka marka zaprojektowała mikrodom o wielkości 49 metrów kwadratowych, a teraz jej przedstawiciele postawili przed sobą nowe wyzwanie. Stworzyli dom o wielkości 17 metrów. Zobaczcie efekty ich pracy.

Mikrodom w ramach "IKEA Tiny Home Project"

Mikrodomy mają wiele zalet. Są stosunkowo tanie, praktyczne, nie wymagają dużej działki i są doskonałą alternatywą dla mieszkań w blokach. Właśnie dlatego cieszą się rosnącą popularnością. Doskonale zdają sobie z tego sprawę przedstawiciele marki IKEA, którzy od dłuższego czasu próbują udowodnić nam, że nawet na bardzo małej przestrzeni można wygodnie mieszkać. Oczywiście pod warunkiem, że zostanie ona odpowiednio zaprojektowana i wyposażona.

Najnowszy projekt IKEA wielu z was może zaskoczyć. Dom stworzony przez szwedzką markę we współpracy z amerykańską firmą Escape Homes ma zaledwie 17 metrów kwadratowych i kosztuje około 240 tys. złotych.Ten mikrodom zasilany jest bateriami słonecznymi zamontowanymi na dachu. Jak można się domyślać, znajdziemy w nim wyłącznie meble z kolekcji IKEA.

Co sądzicie o tym pomyśle?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!