Zamknij

IKEA otworzy sklep z używanymi meblami! Wiemy, jakie produkty będzie sprzedawać

16.09.2020 12:41
IKEA
fot. Marek BAZAK/East News

Szwedzka sieciówka zdecydowała się na krok, który ma na celu zapobieganie marnowaniu mebli. Rusza ze sklepem z używanymi meblami!

Jeżeli jesteście fanami mebli z IKEI, ta informacja z pewnością przypadnie wam do gustu. Mianowicie serwis Wiadomościhandlowe.pl poinformował, że marka otwiera sklep z używanymi meblami!

To element przemyślanej strategii, która ma polegać na stworzeniu gospodarki o zamkniętym obiegu do 2030 roku. W ten sposób firma zaangażuje się w projekt ograniczania konsumpcjonizmu.

IKEA otworzy sklep z używanymi meblami

IKEA to największa sieć meblowa na świecie. Szwedzka marka cieszy się nieustannym zainteresowaniem tysięcy osób, dlatego też chętnie inicjuje pewne rzeczy jako pierwsza. Tym razem firma zdecydowała, że otworzy sklep z używanymi meblami. Pierwszy taki punkt powstanie w Szwecji.

Co będzie można kupić w sklepie IKEA z używanymi meblami? Przede wszystkim meble, które np. zostały uszkodzone w transporcie. Marka zamierza je odnowić i sprzedać.

Firma ma również plan skupować używane albo podniszczone meble, odnawiać je, naprawiać i ponownie wystawiać do sprzedaży. Co ciekawe, wciąż będzie można kupować tu meble w atrakcyjnych cenach. Co sądzicie o tym pomyśle?

Jak mieszkają Ania i Robert Lewandowscy? Zobaczcie, jak urządzili wnętrza swojego domu!