Zamknij

Kolejny eksperyment IKEA. Marka otworzy sklep, z którego zakupy zabierzesz rowerem

27.05.2021 10:47
ikea
fot. Shutterstock

IKEA regularnie zaskakuje nas nietypowymi pomysłami, które mają ułatwić nam zakupy. Tym razem szwedzki gigant planuje otworzyć sklep z myślą o właścicielach jednośladów. Poznajcie szczegóły na temat nowej inwestycji popularnej marki.

IKEA otworzy w Danii pierwszy na świecie sklep dla klientów, którzy przyjadą na zakupy rowerem. Wokół tego obiektu ma znaleźć się mnóstwo zieleni i duży parking, na którym będzie można bezpiecznie zaparkować swój pojazd. Już wiadomo, kiedy ta wyjątkowa przestrzeń zostanie oddana do użytku.

Nowatorski sklep IKEA. Zakupy zabierzesz rowerem

W związku z tym, że coraz więcej klientów wybiera się na zakupy do IKEA rowerem, szwedzka sieć postanowiła otworzyć sklep dla właścicieli jednośladów. Obiekt ten będzie znajdować się obok stacji kolejowej w Kopenhadze. Na jego terenie planowany jest parking, który pomieści łącznie 760 rowerów. Ale to nie wszystko. Marka postanowiła udostępnić klientom przyczepki rowerowe do przewożenia mebli o większych gabarytach.

Wokół tego nowatorskiego sklepu sieć posadzi drzewa i krzewy. Poza tym sam budynek będzie pokryty zielenią. Dodatkowo zostanie wyposażony w panele słoneczne. Duńczycy już nie mogą się doczekać wielkiego otwarcia nowego salonu IKEA.

Zobacz także:  Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Innowacyjny sklep IKEA

Dodajmy, że to już kolejny pomysł sieci IKEA w ramach jej proekologicznej działalności, którą prowadzi od kilku lat. Z najnowszych informacji wynika, że ten nietypowy sklep dla rowerzystów zostanie otwarty w stolicy Danii w 2023 roku. Co sądzicie o nowym pomyśle szwedzkiego giganta?

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!