Zamknij

IKEA skupuje zużyte meble i daje bony na zakupy. Znamy szczegóły akcji

07.05.2021 12:53
ikea
fot. Shutterstock

IKEA startuje z programem sprzedaży zużytych mebli, które będzie pozyskiwać od klientów. W zamian za stare wyposażenie wnętrz będziemy mogli otrzymać bon na zakupy.

Już od dłuższego czasu IKEA zapowiadała wprowadzenie rozwiązania polegającego na odkupywaniu starych mebli od klientów. Niestety do tej pory nie wiadomo było, na jakim etapie są przygotowania i kiedy ten proekologiczny program wejdzie w życie. W końcu jednak szwedzki gigant poinformował o szczegółach akcji.

IKEA odkupi od klientów zużyte meble

IKEA już od kilku lat prowadzi działania na rzecz recyklingu i zrównoważonego rozwoju. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom marka przyczynia się do ograniczenia zanieczyszczania środowiska i konsumpcjonizmu. W związku z planem stworzenia gospodarki o zamkniętym obiegu popularna firma wprowadza usługę skupu zużytych mebli od klientów.

Masz w domu np. stary stół, biurko, kredens, szafę lub regał kupiony w IKEA i chcesz się ich pozbyć? Już niedługo będziesz miał możliwość oddania mebli z powrotem do sklepu. W zamian otrzymasz bon o wartości 30-50% pierwotnej ceny w zależności od ich stanu. Następnie zużyte wyposażenie wnętrz będzie poddawane recyklingowi lub ponownie trafi do sprzedaży.

Zobacz także: Pomysły na oświetlenie sypialni i nowoczesne lampki nocne

Program skupowania starych mebli w IKEA

Sieć testowała już program skupowania starych mebli w Sydney, Lizbonie, Edynburgu i Glasgow. Niedawno na stałe wprowadziła go do Wielkiej Brytanii, ale niebawem nowa oferta IKEA będzie dostępna w 26 innych krajach, w tym w Polsce. 

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!