Zamknij

Hygge jest już passe. Teraz przyszedł czas na nowy trend

27.11.2020 09:49
salon
fot. Shutterstock

Hygge przez kilka ostatnich lat cieszył się ogromną popularnością, ale powoli odchodzi do lamusa. W końcu duński styl urządzania domów i mieszkań został zdetronizowany przez nowy trend.

Pandemia koronawirusa całkowicie zrewolucjonizowała naszą codzienność. W związku z tym, że większość czasu spędzamy w domach, zmieniły się nasze potrzeby i styl życia. Ta sytuacja przyczyniła się do wyparcia dotychczasowych tendencji i wprowadzenia nowych, co widać m.in. w branży wnętrzarskiej. Poznajcie nowy trend w aranżacji.

"The New Cozy" - nowy trend w aranżacji wnętrz, który wyparł hygge

W związku z pandemią zmieniły się nasze preferencje związane z wystrojem domów. Ponieważ spędzamy w nich znacznie więcej czasu niż jeszcze rok temu, zaczęliśmy dostosowywać je do naszych nowych potrzeb. Muszą przede wszystkim zapewniać nam wygodę i przytulny klimat. Do tej pory największą popularnością w kwestii wystroju wnętrz cieszył się duński trend hygge, ale to już przeszłość. Teraz na czasie jest tzw. The New Cozy (dosł. tłum. - nowa przytulność).

W obecnych czasach, w naszych domach dużo się dzieje. Przygotowujemy w nich posiłki, pracujemy, spędzamy czas z rodziną, śpimy... Dlatego muszą one zapewnić nam wiele potrzeb. W związku z tym, że stawiamy na praktyczne życie, pozbywamy się z nich wszystkiego, co niepotrzebne i zostawiamy tylko te rzeczy, z których na co dzień korzystamy. Unikamy też zbędnego luksusu.

Zgodnie z filozofią The New Cozy stawiamy na harmonię, która bardzo widoczna jest w wystroju naszych wnętrz. Zamiast intensywnych kolorów na ścianach, wybieramy białe pomieszczenia, urządzamy je w neutralnym stylu i wpuszczamy do nich dużo naturalnego światła.

Nowa sytuacja spowodowała, że zaczęliśmy żyć w zgodzie z naturą. Ponadto jak nigdy wcześniej zaczęliśmy doceniać wygodę. Wybieramy miękki wypoczynek i duże wygodne łóżka, dzięki którym jakość naszego snu będzie lepsza.

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!