Zamknij

Gwiazda betlejemska posłuży ci nie tylko w czasie świąt. Podpowiadamy, jak o nią dbać

23.12.2020 13:59

Gwiazda betlejemska to roślina, która kojarzy nam się przede wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia. Jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji przetrwa cały rok i regularnie będzie kwitnąć. Sprawdźcie, jak należy ją pielęgnować.

Gwiazda betlejemska
fot. Shutterstock

Gwiazda betlejemska, nazywana też poinsecją lub wilczomleczem, charakteryzuje się dużymi czerwonymi kwiatami, które doskonale sprawdzają się jako świąteczna ozdoba domu. Pielęgnacja tej rośliny doniczkowej nie jest trudna pod warunkiem, że zapewnimy jej właściwe warunki i podlewamy ją z odpowiednią częstotliwością. Podpowiadamy, jak sprawić, aby gwiazda betlejemska nie gubiła liści i kwitła.

Gwiazda betlejemska - pielęgnacja

Większość z nas kupuje gwiazdę betlejemską na święta Bożego Narodzenia i po kilku tygodniach ją wyrzuca. Ale to błąd. Choć wydaje się, że jest ona rośliną jednoroczną, to w rzeczywistości może kwitnąć wiele lat. Zastanawiasz się, jak ją pielęgnować? Gwiazda betlejemska nie jest trudna w utrzymaniu. Wymaga tylko regularnego podlewania, naturalnego światła i odpowiedniej temperatury. Dzięki temu będzie kwitła, a jej liście z czasem nabiorą większych rozmiarów.

Gwiazdę betlejemską najlepiej podlewać co drugi dzień. Nigdy nie dopuszczaj, aby miała suche podłoże. Jeśli chcesz przyspieszyć jej wzrost, warto co jakiś czas ją nawozić. A w przypadku, gdy doniczka, w której rośnie drzewko, okaże się za mała, należy je przesadzić do większej.

Gwiazda betlejemska jest rośliną ciepłolubną. Jeżeli chcesz, aby rosła i nie gubiła liści, nie narażaj jej na niskie temperatury. Ponadto drzewko powinno mieć stały dostęp do światła dziennego, dlatego najlepiej trzymać je na parapecie.

loader

Zobacz, jakie trendy będę królować we wnętrzach w nadchodzącym sezonie!