Zamknij

Empik totalnie zmienia swoje oblicze. Te wnętrza pokochają mole książkowe

Martyna Kraus
20.07.2016 14:37
Salon Empik Katowice, Trzy Stawy
fot. materiały prasowe

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którym zależy na wygodnej pozycji w trakcie czytania.

Niedawno donosiliśmy o 10-piętrowych księgarniach na Tajwanie, w których fani literatury mogą spędzać godziny zaczytując się w coraz to nowszych pozycjach. Okazuje się, że sieć księgarni Empik szykuje rewolucję, która przypadnie do gustu wszystkim molom książkowym. 

Interaktywne urządzenia multimedialne, witryny wyświetlające najświeższe aktualności z dziedziny muzyki, sztuki i literatury, wirtualni doradcy klienta - to tylko niektóre z atrakcji, jakie szykuje sieć dla swoich klientów. Klienci jednak najbardziej mogą zostać zaskoczeni zmianą wystroju wnętrz, która będzie sprzyjać czytaniu i przeglądaniu książek oraz magazynów. 

Zmiany w wyposażeniu i sposobie podejścia do klienta, wynikają przede wszystkim z wyników badań jakie Empik przeprowadził w 2015 roku. Pokazały one, że ponad 60% ludzi odwiedza salony prasowe marki przede wszystkim szukając inspiracji i pomysłów, a także chcąc miło spędzić czas. Dlatego w Empiku znowu będą wygodne pufy i fotele, na których będziemy mogli wygodnie się rozsiąść i zanurzyć w ciekawej lekturze. 

Projekt pilotażowy wystartował już w centrum handlowym Trzy Stawy w Katowicach. Na jesieni podobnego salonu będziemy mogli szukać także w Galerii Mokotów w Warszawie.

Salon Empik Katowice, Trzy Stawy
fot. materiały prasowe

 

Salon Empik Katowice, Trzy Stawy
fot. materiały prasowe