Zamknij

Dzięki temu sklepowi wiadomo, jak obłowić się tanim kosztem. Wystarczy zrobić to samo

04.04.2017 13:59
wieszaki z kijków
fot. Twitter.com/lickedspoon/odditycentral.com

Pomysłowy Dobromir w wersji dla przedsiębiorczych, czyli "kup pan łodygę".

W sieci zawrzało po tym, jak do publicznej wiadomości trafiła informacja o sprytnym wykorzystaniu zwykłych gałęzi przez sklep z artystycznym rękodziełem.

Położony w Londynie lokal o nazwie "Botanique" posiada w swojej ofercie niewielkie kawałki konarów, które sprzedawane są po 90 złotych za sztukę. Sklep dysponuje tym "ręcznie zrobionym" towarem już od pewnego czasu, jednak zrobiło się o nim głośno dopiero po tweecie znanego dziennikarza.

Jak podaje strona OddityCentral.com, prezenter stacji BBC, Jeremy Vine, umieścił w serwisie społecznościowym zdjęcie z artykułu gazety "Evening Standard" 25 marca. Absurdalny asortyment sklepu w jednej z prestiżowych lokalizacji Londynu, został wyśmiany przez wielu z ponad 600 tysięcy obserwujących profil Brytyjczyka.

Sklep w modnej części północnego Londynu, który sprzedaje PATYKI zaledwie "rzut kamieniem od lokalnego parku" naprawdę istnieje - napisał na Twitterze przy zdjęciu Vine.

patyki do kupienia
fot. Twitter.com/theJeremyVine

Zamienił stryjek siekierkę na kijek

Sklep "Botanique" znajduje się w północno-wschodniej części stolicy Anglii, w dzielnicy Stoke Newington. Zgodnie z opisem, oferowane patyki pochodzą od profesjonalnego stolarza i można je kupić w zależności od kształtu i rozmiaru za kwotę od 60 a 90 złotych.

Wykonane z brzozy lub ostrokrzewu fragmenty gałęzi są ostrugane i oszlifowane tak, aby były gładkie w dotyku i pozbawione nierówności oraz drzazg. Ponadto są w nich wywiercone specjalne otwory ułatwiające montaż na ścianie. Dzięki temu można je wykorzystać jako wieszaki.

Właścicielka sklepu, Alice Howard, postanowiła walczyć z falą krytyki i prześmiewczą opinią na temat jej autorskich wyrobów, pomimo internetowych kpin. 29-latka nie zgadza się z twierdzeniem, że płacenie kilkudziesięciu złotych za coś, co można znaleźć na ziemi, jest wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Są przygotowywane przez znajomego mojej mamy w Devon, a on nie sprzedaje mi ich tanio. Myślę, że ich wykonanie zajmuje mu około 20 minut. Musi dobierać drewno, bo nie wszystkie gałęzie mają odpowiedni kształt. Potem je piaskuje i formuje ich końce, by nadać ostateczny wygląd, a na końcu wierci otwory, co sprawia, że mamy do czynienia z gotowym produktem, a nie tylko kijem - odpiera zarzuty o nabijanie klientów w butelkę Howard cytowana na stronie OddityCentral.com.

Co ciekawe, "Botanique" nie jest pierwszym sklepem, który sprzedaje wydawać by się mogło bezwartościowe przedmioty inspirowane naturą. W ubiegłym roku lokal o nazwie "Sally Bourne Interiors" pojawił się w nagłówkach gazet jako miejsce, gdzie za 50 złotych można było nabyć pomalowane na różne kolory... drewniane pieńki. Tak czy inaczej, interes się opłacił, ponieważ cała seria została wyprzedana na (nomen omen) pniu.

wieszaki z patyków
fot. Instagram.com/fleurbritten
Zagłosuj

Czy kupowanie takiego rękodzieła to przesada?

Liczba głosów: